Młodzi do Łodzi

2008-04-28 12:53

Pod hasłem "Globalizacja Architektury" odbędzie się - już po raz drugi, 30-31 maja 2008 roku w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Instytutu Europejskiego w Łodzi - organizownane przez Redakcję miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator" ogólnopolskie spotkanie dla młodych architektów - "Młodzi do Łodzi". Uwaga! Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 9 maja! Tym samym - termin nadsyłania plansz mija z dniem 16 maja!

Pierwsze konfrontacje odbyły się w 2003 roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego i zgromadziły ponad 150 uczestników, wśród których znalazło się wielu ambitnych, aktywnych, świetnie zapowiadających się architektów przed 40. rokiem życia. Nieprzypadkowo na miejsce spotkania wybrana została Łódź - miasto wspaniałej, historycznej architektury, z ogromnym potencjałem inwestycyjnym, jak również dynamiczny ośrodek intelektualny. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem, jak i dużym zainteresowaniem ze strony mediów. Również celem drugiej edycji spotkania "Młodzi do Łodzi" jest integracja środowiska architektonicznego w Polsce, a także konfrontacja osiągnięć i dyskusja nad możliwościami oraz wyzwaniami stojącymi przed projektantami. W dwudniowym programie przewidziano trzy panele dyskusyjne wokół zagadnienia globalnego przepływu informacji i idei oraz rozwoju technologii komputerowych i światowej architektury.

Organizator spotkania - Redakcja miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator" - przewiduje udział około 150 osób, przede wszystkim: dyplomowanych absolwentów Wydziałów Architektury wszystkich uczelni architektonicznych w kraju, państwowych i prywatnych, właścicieli lub współwłaścicieli pracowni architektonicznych, partnerów w biurach architektonicznych, projektantów zatrudnionych w firmach architektonicznych, wolnych strzelców, pracowników naukowo-dydaktycznych, architektów pracujących w urzędach. Do uczestnictwa redakcja zaprasza również czynnych zawodowo architektów, którzy wyjechali za granicę, by się kształcić i pracować, jak i zagranicznych architektów pracujących w Polsce.

Również w tym roku Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki. W spotkaniu udział wezmą znani architekci, członkowie Stowarzyszenia Architektów Polskich, właściciele pracowni i uczestnicy poprzedniej edycji.

A zatem do Łodzi na konferencję, konfrontację i integrację 30-31 maja 2008 roku. Temat spotkania -  "Globalizacja architektury".

Zgłoś się do 9 maja!
Do 16 maja przygotuj i wyślij:
- planszę (szczegóły w karcie zgłoszeniowej)
- prezentację (dodatkowo) na płycie CD - 4 slajdy

W razie dodatkowych pytań:
Katarzyna Trojanek
(022) 590 50 26
architektura_org@murator.com.pl

Szczegółowe informacje (w tym rejestracja on-line i program spotkania)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej