Modernizacja dworców Wrocław Pracze i Wrocław Kuźniki

2010-06-09 14:37
Wrocław Pracze – stacja Wrocław Pracze została wybudowana w latach 70. XIX wieku
Autor: PKP S.A. Wrocław Pracze – stacja Wrocław Pracze została wybudowana w latach 70. XIX wieku.

PKP S.A. rozstrzygnęło przetarg nieograniczony na modernizację dworców Wrocław Pracze i Wrocław Kuźniki. Planowany termin zakończenia prac na obiektach to przełom 2010 i 2011 r.

W przetargu na modernizację tych dwóch obiektów wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą z nich złożyła firma Oz Bud Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Sp. z o. o. Oferta ta wyniosła 4,41 mln zł brutto. Oprócz tego oferty na przeprowadzenie modernizacji obiektów złożyły firmy Bor-Bud (4,71 mln zł brutto), Budobratex (4,99 mln zł brutto) i Marapol występująca wspólnie z Jamp (5,36 mln zł brutto).

Modernizacja dworców Wrocław Pracze i Wrocław Kuźniki ma na celu poprawę standardu obsługi podróżnych, estetyki obiektów, a także lepsze przystosowanie przestrzeni dworców do pełnionych funkcji. Zakres prac na powyższych dworcach jest szeroki i zakłada ich gruntowną modernizację. Ważną kwestią jest dostosowanie dworców do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także instalacja monitoringu.

Modernizacja dworca Wrocław Pracze obejmie nie tylko sam dworzec, ale również zlokalizowany w pobliżu budynek dawnej ekspedycji towarowej. W budynku dworca znajdzie się poczekalnia z krzesełkami, kasy biletowe, a także toalety. Nowe funkcje otrzyma magazyn ekspedycji, który zostanie zagospodarowany komercyjnie. W obiekcie zostaną wyremontowane pomieszczenia ogólnodostępne, a także elewacja wykonana z cegły klinkierowej wraz z przylegającą do budynków wiatą. Oprócz tego modernizacja dworca obejmie klatki schodowe, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej i instalacji. Budynek zostanie również ocieplony.

Stacja Wrocław Kuźniki
Autor: PKP S.A. Wrocław Kuźniki - stacja Wrocław Kuźniki została wybudowana w latach 70. XIX wieku, później rozbudowana o nowy budynek z przejściem podziemnym na początku XX wieku według projektu Richarda Schramke.

Na dworcu Wrocław Kuźniki bardziej funkcjonalnie zostanie zaaranżowana przestrzeń wewnątrz obiektu. W poczekalni zostaną zlokalizowane kasy biletowe, automat biletowy, ławki dla podróżnych i tablice z rozkładem jazdy, toalety, pomieszczenia o charakterze komercyjnym (znajdujące się w dawnej poczekalni i w bocznej parterowej części budynku). Wykonawca dokona również remontu elewacji, pomieszczeń ogólnodostępnych, klatki schodowej, a także wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz ocieplenia budynku.

W ubiegłym roku zostały zmodernizowane dwa dworce w stolicy Dolnego Śląska Wrocław Żerniki i Wrocław Psie Pole.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej