Modernizacja dworca w Krzeszowicach

2010-07-13 10:04
Modernizacja dworca w Krzeszowicach
Autor: PKP SA Dworzec w Krzeszowicach

PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie ogłosił przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Oferty zostaną otwarte 26 lipca. Przewidziany koszt przebudowy budynku to 3 300 000 zł.

Prace budowlane na dworcu w Krzeszowicach mają rozpocząć się we wrześniu br., natomiast ich zakończenie planowane jest na koniec maja 2012 roku. Środki na inwestycję pochodzą z dotacji budżetu państwa oraz nakładów własnych PKP.
Modernizacja dworca Krzeszowice obejmie cały budynek wraz z terenem przyległym. Zakres prac to m.in. wykonanie instalacji solarnej, wymiana drzwi i okien, dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełno-sprawnych, budowa parkingu. Zarówno parking jak i budynek zostaną objęte monitoringiem.
 
Dzięki inwestycji budynek będzie przyjazny środowisku, nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz bezpieczny dla wszystkich podróżnych. Część powierzchni dworca zostanie wykorzystana przez samorząd na cele statutowe. Powstaną tam dwie sale wielofunkcyjne.

Dworzec został wybudowany w 1893 roku. W Krzeszowicach w ciągu roku odprawianych jest ok. 690 tys. podróżnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej