Modernizacja Adgar Business Centre

2011-04-29 11:07
Adgar Plaza
Autor: Adgar Warszawa: Adgar Plaza to dwa nowe, 10-piętrowe budynki klasy A o łącznej powierzchni 27 000 m2.

Kompleks biurowy Adgar Bussines Centre usytuowany na warszawskim Mokotowie, czeka gruntowna modernizacja elewacji.

Prace polegają na zmianie kolorystyki zewnętrznych części budynku oraz nadanie bryle współczesnej formy poprzez ujednolicenie struktury fasady. Kolorystka budynku będzie nawiązywała do pozostałych obiektów kompleksu. Założenia projektu to zmiana barwy na szarą oraz zastosowanie naturalnego piaskowca.

Przeczytaj również:

Elewacje miedziane w inwestycjach publicznych i mieszkaniowych

- Przebudowa obejmuje przede wszystkim wymianę okien i drzwi na parterze oraz w elewacji południowej. Dotychczas ślusarka okienna miała zielony kolor, natomiast nowa będzie w kolorze szarym. Płyty granitowe zastosowane w parterze elewacji zostaną wymienione na naturalny piaskowiec i ciemno szary tynk. Zestawy szklane w kolorze zielonym na elewacji północnej i południowej zostaną oklejone folią One Way Vision w kolorze jasno szarym – komentuje Katarzyna Uszok, główny projektant i architekt modernizacji Adgar Business Centre.

W ramach uporządkowywania wielopoziomowej struktury elewacji zostanie zlikwidowane półokrągłe zadaszenie z profilami w kolorze zielonym znajdujące się nad wejściem głównym elewacji południowej. Funkcję zadaszenia będzie spełniało istniejące podwieszenie budynku, które zostanie na nowo uformowane, z wysuniętymi płytami. Nierówne podziały w elewacji północnej i południowej zostaną uzupełnione ścianą żaluzjową w kolorze szarym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej