Model IDEAlny wystawa Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości do 8 lutego w Gliwicach

2011-01-14 12:23
Model IDEAlny wystawa w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
Autor: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości Powierzchnia rozproszonego źródła światła w techmologii OLED, Lumiblade, Philips

Nie ulega wątpliwości: IDEAlne modele są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.  Wszystkie od 11 stycznia do 8 lutego do obejrzenia w Agencja Rozwoju Lokalnego, ul. Bojkowska 37, Gliwice

Pojęcie zrównoważonego rozwoju dotyczy różnych sfer życia: bezpieczeństwa, starzenia się społeczeństw, komunikacji, edukacji, szeroko rozumianej ekologii czy powszechnej komputeryzacji. Każde z tych pojęć to realne potrzeby i problemy, zarówno jednostek oraz wspólnot, jak i naturalnego środowiska.

W ich rozwiązywaniu coraz skuteczniej pomaga innowacyjna technologia oraz dizajn. Zyskują ludzie i…innowacyjne firmy. Modelowe, „idealne“ przykłady z całego świata i rodzimego podwórka, są dowodami na to, że dzięki „ucieczce do przodu” można być o mile przed konkurencją!

Czynna od 26 października 2010, wystawa w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości jest subiektywnym wyborem projektów - przykładów potencjału drzemiącego w dobrym pomyśle, wzmocnionym technologią, innowacyjnymi materiałami i dizajnem. Wstępem do wystawy, otwierającym dyskusję na temat innowacyjnego wykorzystania nowych technologii, będzie konferencja „Technologie zmieniające świat na lepsze”.

Udział w konferencji i wystawie jest bezpłatny. Wystawa Model IDEAlny jest dofinansowana z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.zamekcieszyn.pl, www.rsptt.pl lub pod adresem jkielkowski@zamekcieszyn.pl.

Po Cieszynie i Częstochowie wystawa przeniosła się do Gliwic. Tu będzie do obejrzenia do 8 lutego 2011 w Agencji  Rozwoju Lokalnego, ul. Bojkowska 37, Gliwice

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej