Mistrzowskie inwestycje - EURO 2012

2007-05-31 17:46

Już niebawem odbędzie się organizowana przez Eurobuild Poland konferencja pt. "Investment opportunities related to Euro 2012". Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do firm planujących wziąć czynny udział w przedsięwzięciach związanych z mistrzostwami. To wyjątkowe spotkanie profesjonalistów z branży odbędzie się 22 czerwca 2007 roku w warszawskim hotelu Marriott.

Celem imprezy jest stworzenie forum do dyskusji o planach i oczekiwaniach samorządowców, władz centralnych oraz biznesu w związku z przygotowaniami do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Sympozjum będzie okazją do poznania doświadczeń Portugalczyków - organizatorów mistrzostw w 2004 roku. Swoimi uwagami podzielą się z słuchaczami:

Joao Morais - koordynator prac portugalskiego komitetu organizacyjnego Euro 2004. Podczas przygotowań do mistrzostw zdobył ogromną wiedzę m.in. na temat wyzwań, jakie stawia przed organizatorami transport publiczny oraz bezpieczeństwo i dostęp do stadionów.

Paulo Valenca  - odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji urbanistycznej miasta Porto na Euro 2004 z ramienia władz tej aglomeracji. Specjalista ten od blisko 20 lat zdobywa doświadczenie z zakresu architektury, zagospodarowania przestrzennego oraz możliwości współpracy pomiędzy sektorem publicznym i kapitałem prywatnym, m.in. przy budowie stadionów.

Luis da Silva - odpowiadał za budowę i przygotowanie stadionu Dragao w Porto (stadion FC Porto) na mecze Euro 2004. Z jego doświadczeń (związanych nie tylko z budową stadionów, ale także specjalnych ośrodków treningowych) korzystają również gospodarze Euro 2008 - Austria i Szwajcaria.

Do udziału w konferencji zaproszono też przedstawicieli lokalnych władz Lizbony, Porto oraz Coimbry. Ze względu na dość podobną sytuację Portugalii i Polski w przededniu mistrzostw Europy w piłce nożnej, doświadczenia tej ekipy mogą okazać się dla nas nieocenione. Prezentacje gości z Portugalii to zaledwie początek serii dyskusji podczas czerwcowego spotkania. Zapowiadają się ciekawe wystąpienia o potencjale rozwoju poszczególnych sektorów rynku nieruchomości (m.in. hotelowego, drogowego, lotniczego), sposobach finansowania inwestycji, technologiach czy logistyce.

Konferencja skierowana jest do firm planujących wziąć czynny udział w przedsięwzięciach związanych z tym wydarzeniem (inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, deweloperów, generalnych wykonawców, banków, funduszy inwestycyjnych, producentów materiałów budowlanych, doradców i pośredników). Równie ważnymi gośćmi będą przedstawiciele władz centralnych i lokalnych oraz komitetu organizacyjnego Euro 2012 z Polski i Ukrainy.

Investment opportunities related to Euro 2012, 22 czerwca 2007 r., Warszawa, hotel Marriott

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej