Mistrzowskie inwestycje - EURO 2012

2007-05-31 17:46

Już niebawem odbędzie się organizowana przez Eurobuild Poland konferencja pt. "Investment opportunities related to Euro 2012". Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do firm planujących wziąć czynny udział w przedsięwzięciach związanych z mistrzostwami. To wyjątkowe spotkanie profesjonalistów z branży odbędzie się 22 czerwca 2007 roku w warszawskim hotelu Marriott.

Celem imprezy jest stworzenie forum do dyskusji o planach i oczekiwaniach samorządowców, władz centralnych oraz biznesu w związku z przygotowaniami do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Sympozjum będzie okazją do poznania doświadczeń Portugalczyków - organizatorów mistrzostw w 2004 roku. Swoimi uwagami podzielą się z słuchaczami:

Joao Morais - koordynator prac portugalskiego komitetu organizacyjnego Euro 2004. Podczas przygotowań do mistrzostw zdobył ogromną wiedzę m.in. na temat wyzwań, jakie stawia przed organizatorami transport publiczny oraz bezpieczeństwo i dostęp do stadionów.

Paulo Valenca  - odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji urbanistycznej miasta Porto na Euro 2004 z ramienia władz tej aglomeracji. Specjalista ten od blisko 20 lat zdobywa doświadczenie z zakresu architektury, zagospodarowania przestrzennego oraz możliwości współpracy pomiędzy sektorem publicznym i kapitałem prywatnym, m.in. przy budowie stadionów.

Luis da Silva - odpowiadał za budowę i przygotowanie stadionu Dragao w Porto (stadion FC Porto) na mecze Euro 2004. Z jego doświadczeń (związanych nie tylko z budową stadionów, ale także specjalnych ośrodków treningowych) korzystają również gospodarze Euro 2008 - Austria i Szwajcaria.

Do udziału w konferencji zaproszono też przedstawicieli lokalnych władz Lizbony, Porto oraz Coimbry. Ze względu na dość podobną sytuację Portugalii i Polski w przededniu mistrzostw Europy w piłce nożnej, doświadczenia tej ekipy mogą okazać się dla nas nieocenione. Prezentacje gości z Portugalii to zaledwie początek serii dyskusji podczas czerwcowego spotkania. Zapowiadają się ciekawe wystąpienia o potencjale rozwoju poszczególnych sektorów rynku nieruchomości (m.in. hotelowego, drogowego, lotniczego), sposobach finansowania inwestycji, technologiach czy logistyce.

Konferencja skierowana jest do firm planujących wziąć czynny udział w przedsięwzięciach związanych z tym wydarzeniem (inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, deweloperów, generalnych wykonawców, banków, funduszy inwestycyjnych, producentów materiałów budowlanych, doradców i pośredników). Równie ważnymi gośćmi będą przedstawiciele władz centralnych i lokalnych oraz komitetu organizacyjnego Euro 2012 z Polski i Ukrainy.

Investment opportunities related to Euro 2012, 22 czerwca 2007 r., Warszawa, hotel Marriott

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej