Mistrzostwa Młodych Dekarzy 2011

2011-11-22 11:05
Mistrzostwa Młodych Dekarzy - VI edycja
Autor: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Młodzi dekarze podczas mistrzowskiego konkursu

Ruszyła szósta edycja przedsięwzięcia "Mistrzostwa Młodych Dekarzy". Przedsięwzięcie odbywa się na terenie całego kraju, a zwycięzcy z poszczególnych regionów, staną w szranki w ogólnopolskich mistrzostwach, które odbędą się podczas poznańskich targów BUDMA 2012. Pod koniec października poznaliśmy najlepszych młodych dekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

W Bydgoszczy, 28 października odbyły się VI regionalne "Mistrzostwa Młodych Dekarzy" oddziału kujawsko-pomorskiego.

Podczas wydarzenia dekarze mogli uczestniczyć w wykładach oraz pokazach układania płytek ceramicznych.
Cześć edukacyjna obejmowała, m.in. sopli na okapach dachu, metody usuwania skutków powstawania skroplin oraz mostków termicznych przy okapach połaciowych.

 

Przeczytaj również: Szkolenia i warsztaty dla dekarzy - IV Ogólnopolski Salon Dekarski w Łodzi

W tegorocznej edycji dekarze z oddziału kujawsko-pomorskiego rywalizowali w dwóch kategoriach: dach płaski i dach metalowy. W zawodach wzięło udział siedmiu dekarzy. Konkurencja, która polegała na ułożeniu pokrycia dachowego na stelażach trwała sześć godzin.
Najlepszymi dekarzami z oddziału kujawsko-pomorskiego, zostali:

  • dach metalowy: I miejsce - Karol Bońda, II miejsce - Tomasz Zieliński,
  • dach płaski: I miejsce - Norbert Zawadzki, II miejsce - Artur Górniak.
Mistrzostwa Młodych Dekarzy - VI edycja
Autor: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Czym są Mistrzostwa Młodych Dekarzy?

Mistrzostwa Młodych Dekarzy to nie tylko przedsięwzięcie, które ma na celu weryfikację wiedzy i umiejętności z dziedziny dekarstwa, jest to także program edukacyjny, który dostarcza wiedzy środowisku dekarskiemu i blacharskiemu. Przedsięwzięcie odbywa się jest od sześciu lat. Inicjatorem krajowej edycji jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.
Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 13 drużyn z dziewięciu oddziałów Stowarzyszenia. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: dach płaski, dach stromy oraz dach stromy z metalu.
Podczas mistrzostw młodzi dekarze, muszą wykazać się znajomością technik montażu pokryć dachowych oraz akcesoriów. Zmagania uczestników ocenia komisja, składająca się z mistrzów dekarstwa i blacharstwa, należących do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.
Laureaci regionalnych zawodów wezmą udział w ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Dekarzy, które odbędą się 26 stycznia 2012 roku, podczas targów BUDMA w Poznaniu.
Ogólnopolska rywalizacja będzie oceniana, m.in. przez delagację ze Światowej Federacji Dekarskiej "IFD". Federacja jest organizatorem Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się w listopadzie 2012 roku w Lucernie. W światowych mistrzostwach w Szwajcarii nie zabraknie dekarzy z Polski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej