Mistrzostwa Młodych Dekarzy 2011

2011-11-22 11:05
Mistrzostwa Młodych Dekarzy - VI edycja
Autor: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Młodzi dekarze podczas mistrzowskiego konkursu

Ruszyła szósta edycja przedsięwzięcia "Mistrzostwa Młodych Dekarzy". Przedsięwzięcie odbywa się na terenie całego kraju, a zwycięzcy z poszczególnych regionów, staną w szranki w ogólnopolskich mistrzostwach, które odbędą się podczas poznańskich targów BUDMA 2012. Pod koniec października poznaliśmy najlepszych młodych dekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

W Bydgoszczy, 28 października odbyły się VI regionalne "Mistrzostwa Młodych Dekarzy" oddziału kujawsko-pomorskiego.

Podczas wydarzenia dekarze mogli uczestniczyć w wykładach oraz pokazach układania płytek ceramicznych.
Cześć edukacyjna obejmowała, m.in. sopli na okapach dachu, metody usuwania skutków powstawania skroplin oraz mostków termicznych przy okapach połaciowych.

 

Przeczytaj również: Szkolenia i warsztaty dla dekarzy - IV Ogólnopolski Salon Dekarski w Łodzi

W tegorocznej edycji dekarze z oddziału kujawsko-pomorskiego rywalizowali w dwóch kategoriach: dach płaski i dach metalowy. W zawodach wzięło udział siedmiu dekarzy. Konkurencja, która polegała na ułożeniu pokrycia dachowego na stelażach trwała sześć godzin.
Najlepszymi dekarzami z oddziału kujawsko-pomorskiego, zostali:

  • dach metalowy: I miejsce - Karol Bońda, II miejsce - Tomasz Zieliński,
  • dach płaski: I miejsce - Norbert Zawadzki, II miejsce - Artur Górniak.
Mistrzostwa Młodych Dekarzy - VI edycja
Autor: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Czym są Mistrzostwa Młodych Dekarzy?

Mistrzostwa Młodych Dekarzy to nie tylko przedsięwzięcie, które ma na celu weryfikację wiedzy i umiejętności z dziedziny dekarstwa, jest to także program edukacyjny, który dostarcza wiedzy środowisku dekarskiemu i blacharskiemu. Przedsięwzięcie odbywa się jest od sześciu lat. Inicjatorem krajowej edycji jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.
Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 13 drużyn z dziewięciu oddziałów Stowarzyszenia. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: dach płaski, dach stromy oraz dach stromy z metalu.
Podczas mistrzostw młodzi dekarze, muszą wykazać się znajomością technik montażu pokryć dachowych oraz akcesoriów. Zmagania uczestników ocenia komisja, składająca się z mistrzów dekarstwa i blacharstwa, należących do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.
Laureaci regionalnych zawodów wezmą udział w ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Dekarzy, które odbędą się 26 stycznia 2012 roku, podczas targów BUDMA w Poznaniu.
Ogólnopolska rywalizacja będzie oceniana, m.in. przez delagację ze Światowej Federacji Dekarskiej "IFD". Federacja jest organizatorem Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się w listopadzie 2012 roku w Lucernie. W światowych mistrzostwach w Szwajcarii nie zabraknie dekarzy z Polski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej