Misja gospodarcza do Kiruny, czyli polskie firmy za kręgiem polarnym

2008-06-03 15:34
Misja gospodarcza do Kiruny, czyli polskie firmy za kręgiem polarnym
Autor: Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sztokholmie i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje misję gospodarczą do Kiruny (14-17 czerwca 2008 roku) w północnej Szwecji. To niepowtarzalna okazja dla polskich firm do nawiązania kontaktów biznesowych.

Misja "Polskie firmy za kręgiem polarnym" bezpośrednio wiąże się z unikalnym projektem, jakim jest przeniesienie szwedzkiego miasta. Powodem jest budowa kopalni złóż rud żelaza znajdujących się pod obecnym centrum Kiruny.

Realizacja projektu planowana jest na kilkanaście lat - przenoszone będą budynki mieszkalne i użyteczności publicznej oraz drogi i linia kolejowa łącznie z dworcem. Misja jest niepowtarzalną okazją dla polskich firm do rozpoznania możliwości udziału w projekcie i nawiązania kontaktów biznesowych. Głównym punktem misji będzie seminarium (16-17 czerwca 2008 roku w centrum konferencyjnym w Kirunie), podczas którego odbędą się prelekcje z udziałem przedstawicieli władz miasta i związków zawodowych oraz indywidualne spotkania z firmami z branż budowlanej, konstrukcji stalowych i elektrotechnicznej. W przypadku zainteresowania innymi branżami istnieje możliwość aranżacji dodatkowych spotkań.

Oganizatorzy misji przewidzieli rownież atrakcyjne imprezy towarzyszące: zwiedzanie kopalni rudy żelaza LKAB i podziemnego muzeum oraz wycieczkę szlakiem Samów - rdzennej ludności północy, jak również degustację lokalnych przysmaków i oglądanie stad reniferów oraz - o ile pozwolą na to warunki pogodowe -zorzę polarną. Niedaleko miasta znajduje się Kebnekaise - najwyższy szczyt Szwecji.

Potwierdzenie uczestnictwa najpóźniej do 6 czerwca 2008 roku.
Szczegółowe informacje:
Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza
80-748 Gdańsk
ul. Chmielna 101/102
tel.: +48 58 763 14 69
fax: +48 58 763 14 80
e-mail: psig@psig.com.pl
http://www.psig.com.pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej