Misja gospodarcza do Albanii

2010-04-08 12:21

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie we współpracy z Ambasadą RP w Tiranie przygotowują misję przedsiębiorców polskich do Albanii (Tirana i Durres) w dniach 24-25 maja 2010 r.

Wizyta w Albanii ma na celu poznanie perspektyw rozwoju albańskiej gospodarki w najbliższych latach, zasad i kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości inwestowania, aspektów celnych, podatkowych, procedur i cen na albańskim rynku nieruchomości, kanałów dystrybucji, tworzenia przedstawicielstw oraz zapoznanie się z bliska z możliwościami biznesowymi.

Do udziału w misji KIG i WPHiI Ambasady RP w Rzymie i w Tiranie zapraszają wszystkie polskie firmy, zainteresowane współpracą na rynku albańskim, zwłaszcza w branży energetycznej, hutniczej, budowlanej, wyposażenia wnętrz, elektronicznej, maszynowej, informatycznej, medycznej i farmaceutycznej, kolejowej, odzieżowej, kosmetycznej, czy spożywczej. Potencjalne możliwości współpracy znajdują się w sferze rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, a także w przemyśle wydobywczym, wyposażenia hoteli oraz w turystyce.

Program misji przewiduje:

  • 24 maja 2010, Tirana
    Udział w Forum Ekonomicznym nt. możliwości współpracy na rynku albańskim oraz rozmowy B2B z albańskimi przedsiębiorcami
  • 25 maja 2010, Durres
    Udział w spotkaniach z lokalnymi instytucjami , zapoznanie z możliwościami współpracy inwestycyjnej i handlowej

Albania jest dzisiaj prężnie rozwijającym się krajem w Europie Południowo-Wschodniej, o chłonnym rynku, otwartym na inwestycje i współpracę handlową. Kraj ten może stanowić dla polskich przedsiębiorstw okazję do rozwoju eksportu i inwestycji, podobnie jak rynki ościenne (Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Grecja).
Aktywnie na rynku albańskim działają firmy włoskie, greckie, niemieckie i austriackie, a ostatnie słoweńskie i czeskie.

Zgłoszenia oraz bliższe informacje:
Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą
Elżbieta Wojtas
tel. +48 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej