Misja gospodarcza do Albanii

2010-04-08 12:21

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie we współpracy z Ambasadą RP w Tiranie przygotowują misję przedsiębiorców polskich do Albanii (Tirana i Durres) w dniach 24-25 maja 2010 r.

Wizyta w Albanii ma na celu poznanie perspektyw rozwoju albańskiej gospodarki w najbliższych latach, zasad i kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości inwestowania, aspektów celnych, podatkowych, procedur i cen na albańskim rynku nieruchomości, kanałów dystrybucji, tworzenia przedstawicielstw oraz zapoznanie się z bliska z możliwościami biznesowymi.

Do udziału w misji KIG i WPHiI Ambasady RP w Rzymie i w Tiranie zapraszają wszystkie polskie firmy, zainteresowane współpracą na rynku albańskim, zwłaszcza w branży energetycznej, hutniczej, budowlanej, wyposażenia wnętrz, elektronicznej, maszynowej, informatycznej, medycznej i farmaceutycznej, kolejowej, odzieżowej, kosmetycznej, czy spożywczej. Potencjalne możliwości współpracy znajdują się w sferze rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, a także w przemyśle wydobywczym, wyposażenia hoteli oraz w turystyce.

Program misji przewiduje:

  • 24 maja 2010, Tirana
    Udział w Forum Ekonomicznym nt. możliwości współpracy na rynku albańskim oraz rozmowy B2B z albańskimi przedsiębiorcami
  • 25 maja 2010, Durres
    Udział w spotkaniach z lokalnymi instytucjami , zapoznanie z możliwościami współpracy inwestycyjnej i handlowej

Albania jest dzisiaj prężnie rozwijającym się krajem w Europie Południowo-Wschodniej, o chłonnym rynku, otwartym na inwestycje i współpracę handlową. Kraj ten może stanowić dla polskich przedsiębiorstw okazję do rozwoju eksportu i inwestycji, podobnie jak rynki ościenne (Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Grecja).
Aktywnie na rynku albańskim działają firmy włoskie, greckie, niemieckie i austriackie, a ostatnie słoweńskie i czeskie.

Zgłoszenia oraz bliższe informacje:
Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą
Elżbieta Wojtas
tel. +48 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej