Mirbud rozważa utworzenie oddziału w Kazachstanie

2010-04-14 15:06

Po wizycie przyszedł czas na przeprowadzenie szczegółowych analiz finansowo-ekonomicznych tego przedsięwzięcia. Jeżeli okażą się one korzystne dla spółki, to nie wykluczone, że jeszcze w tym roku Mirbud S.A. pojawi się na terenie Kazachstanu.

W minionym tygodniu przedstawiciele spółki odwiedzili Kazachstan. W trakcie pobytu nawiązano liczne kontakty z lokalnymi firmami budowlanymi. Rozmawiano również z przedstawicielami Parlamentu i Rządu, jak również administracji rządowej na temat planowanych na terenie Kazachstanu inwestycji w branży drogowej oraz warunków przystępowania do przetargów przez firmy zagraniczne.
Jedną z większych inwestycji drogowych planowanych do realizacji w najbliższym czasie jest kompleksowa modernizacja szlaku komunikacyjnego łączącego południe Kazachstanu (granica z Rosją) z Chinami.

- Szczerze przyznam, że nie mieliśmy świadomości, jak bardzo Kazachstan otwarty jest na współpracę z polskimi firmami – mówi Jerzy Mirgos, dyrektor generalny Mirbud S.A. – Rząd tego kraju oczekuje udziału naszych firm w wielu programach gospodarczych m.in., w realizacji programu budowy dróg. Naszą wizytę uważam za bardzo owocną. Dysponujemy w chwili obecnej szerokim wachlarzem informacji w zakresie działalności na kazachstańskim rynku budowlanym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej