Mirbud rozważa utworzenie oddziału w Kazachstanie

2010-04-14 15:06

Po wizycie przyszedł czas na przeprowadzenie szczegółowych analiz finansowo-ekonomicznych tego przedsięwzięcia. Jeżeli okażą się one korzystne dla spółki, to nie wykluczone, że jeszcze w tym roku Mirbud S.A. pojawi się na terenie Kazachstanu.

W minionym tygodniu przedstawiciele spółki odwiedzili Kazachstan. W trakcie pobytu nawiązano liczne kontakty z lokalnymi firmami budowlanymi. Rozmawiano również z przedstawicielami Parlamentu i Rządu, jak również administracji rządowej na temat planowanych na terenie Kazachstanu inwestycji w branży drogowej oraz warunków przystępowania do przetargów przez firmy zagraniczne.
Jedną z większych inwestycji drogowych planowanych do realizacji w najbliższym czasie jest kompleksowa modernizacja szlaku komunikacyjnego łączącego południe Kazachstanu (granica z Rosją) z Chinami.

- Szczerze przyznam, że nie mieliśmy świadomości, jak bardzo Kazachstan otwarty jest na współpracę z polskimi firmami – mówi Jerzy Mirgos, dyrektor generalny Mirbud S.A. – Rząd tego kraju oczekuje udziału naszych firm w wielu programach gospodarczych m.in., w realizacji programu budowy dróg. Naszą wizytę uważam za bardzo owocną. Dysponujemy w chwili obecnej szerokim wachlarzem informacji w zakresie działalności na kazachstańskim rynku budowlanym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej