Mirbud będzie budował w Kazachstanie

2010-06-15 11:56

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Mirbud S.A. utworzył na terenie Republiki Kazachstanu spółkę zależną. Przedmiotem działalności Mirbud-Kazachstan Sp. z o.o. są roboty inżynieryjno-drogowe oraz budownictwo przemysłowe.

Mirbud S.A. posiada w Mirbud-Kazachdtan 100% udziałów. Wartość nominalna kapitału zakładowego spółki wynosi 500 000 (pięćset tysięcy) tenge (KZT). Powołanie nowej spółki związane jest przede wszystkim z realizacją strategii rozwoju Mirbudu - rozszerzenie zakresu inwestycji w sektorze budownictwa inżynieryjno-drogowego.

- Decyzję o podjęciu działalności gospodarczej na terenie Republiki Kazachstanu podjęliśmy po uprzedniej analizie rynku. Odbyliśmy szereg spotkań z przedstawicielami Rządu, jak również administracji rządowej na temat planowanych na terenie Kazachstanu inwestycji oraz warunków przystępowania do przetargów przez firmy zagraniczne. Jesteśmy przekonani, że Rząd tego kraju oczekuje udziału firm zagranicznych w wielu programach gospodarczych m.in., w realizacji programu budowy dróg – mówi Jerzy Mirgos, dyrektor generalny Mirbud S.A.- Biorąc pod uwagę fakt, iż posiadamy potencjał do realizacji zadań drogowych, jak również obiektów przemysłowych uważam, że mamy duże szanse na pozyskanie kontraktów na terenie Republiki Kazachstanu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej