Mikołów inwestuje w kanalizację - Sobet ma kontrakt wart 2,86 mln zł

2010-04-14 12:12

Sobet S.A., spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego notowana na NewConnect, podpisała kolejny kontrakt z Zakładem Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie o wartości netto 2,86 mln zł. Tym samym łączna wartość portfela zamówień Sobet S.A. na 2010 r. wzrosła do 57,2 mln zł.

- Od początku br. roku na rynku widoczne jest ożywienie. W pierwszym kwartale zawarliśmy umowy warte łącznie około 18,5 mln zł. Drugi kwartał również zapowiada się obiecująco. Właśnie podpisaliśmy już trzeci w tym roku kontrakt z Zakładem Inżynierii Miejskiej w Mikołowie; łączna wartość tych umów opiewa na kwotę 8,7 mln zł - mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Przedmiotem umowy jest budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej w zlewni dzielnicy Kamionka wraz z odtworzeniem nawierzchni w ramach przedsięwzięcia "Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej miasta Mikołów" (Zadanie A.2.5 - Rejon ul. Katowickiej - budowa kanalizacji i wodociągu).

- Jeszcze przed spowolnieniem gospodarczym podjęliśmy decyzję o specjalizacji w budownictwie podziemnym, co obecnie przynosi nam bardzo wymierne efekty w postaci stabilnych przychodów. Spodziewamy się, że zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie jeszcze rosło, m.in. ze sprawą presji ze strony Unii Europejskiej w zakresie modernizacji kanalizacji i systemów oczyszczania ścieków, a także bardzo rygorystycznych terminów dostosowawczych - komentuje prezes Czajkowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej