Mikołów inwestuje w kanalizację - Sobet ma kontrakt wart 2,86 mln zł

2010-04-14 12:12

Sobet S.A., spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego notowana na NewConnect, podpisała kolejny kontrakt z Zakładem Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie o wartości netto 2,86 mln zł. Tym samym łączna wartość portfela zamówień Sobet S.A. na 2010 r. wzrosła do 57,2 mln zł.

- Od początku br. roku na rynku widoczne jest ożywienie. W pierwszym kwartale zawarliśmy umowy warte łącznie około 18,5 mln zł. Drugi kwartał również zapowiada się obiecująco. Właśnie podpisaliśmy już trzeci w tym roku kontrakt z Zakładem Inżynierii Miejskiej w Mikołowie; łączna wartość tych umów opiewa na kwotę 8,7 mln zł - mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet S.A.

Przedmiotem umowy jest budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej w zlewni dzielnicy Kamionka wraz z odtworzeniem nawierzchni w ramach przedsięwzięcia "Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej miasta Mikołów" (Zadanie A.2.5 - Rejon ul. Katowickiej - budowa kanalizacji i wodociągu).

- Jeszcze przed spowolnieniem gospodarczym podjęliśmy decyzję o specjalizacji w budownictwie podziemnym, co obecnie przynosi nam bardzo wymierne efekty w postaci stabilnych przychodów. Spodziewamy się, że zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie jeszcze rosło, m.in. ze sprawą presji ze strony Unii Europejskiej w zakresie modernizacji kanalizacji i systemów oczyszczania ścieków, a także bardzo rygorystycznych terminów dostosowawczych - komentuje prezes Czajkowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej