Mieszkaniowa Marka Roku 2011

2011-04-21 17:32
Mieszkaniowa Marka Roku
Autor: Nowy Adres SA

14 czerwca 2011 r. w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagród zwycięzcom rankingu Mieszkaniowa Marka Roku 2011. Przeprowadzany przez firmę Nowy Adres S.A. ranking ma wyłonić najbardziej rozpoznawalne marki na polskim rynku nieruchomości. Mieszkańcy największych aglomeracji wybrali w czterech kategoriach: firma deweloperska, agencja nieruchomości, bank udzielający kredytów hipotecznych oraz doradca kredytowy.

Rozpoznawalna marka to prawdziwy kapitał – powie to każdy przedsiębiorca. Na rynku mieszkaniowym waga marki jest znacznie większa ze względu na specyficzny charakter towaru, jakim jest mieszkanie czy dom. Kupno nieruchomości to decyzja o wydaniu niebagatelnych pieniędzy czy zaciągnięciu zobowiązań kredytowych, które nabywca będzie odczuwał przez wiele lat. Nic dziwnego, że w pierwszej kolejności potencjalni kupcy swoje kroki kierują do biur firm sprawdzonych, stabilnych, o dużym doświadczeniu, polecanych przez znajomych. Do biur firm o rozpoznawalnej marce.

Mieszkaniowa Marka Roku
Autor: Nowy Adres SA

Przeprowadzane w ramach badań „Polski Rynek Mieszkaniowy. Popyt i preferencje nabywców” rankingi rozpoznawalności marek na rynku mieszkaniowym cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród firm z tej branży, jak i nabywców mieszkań. W odpowiedzi na liczne prośby i sugestie firma Nowy Adres S.A. zdecydowała o wydzieleniu tych rankingów z badań i przeprowadzenia ich na znacznie większą skalę. W pierwszym kwartale 2011 r. na zlecenie Nowego Adresu niezależny instytut badawczy przeprowadził ponad 1000 wywiadów z mieszkańcami 5 największych aglomeracji Polski: Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Trójmiasta. Respondenci w wieku 25-60 lat pytani byli o znajomość spontaniczną oraz wspomaganą marek w czterech kategoriach: firma deweloperska, agencja nieruchomości, bank udzielający kredytów hipotecznych oraz pośrednik finansowy. Wyniki badań pozwolą wyłonić najpopularniejsze w tych miastach i w całej Polsce marki.

- Popularność, jakimi cieszyły się nasze poprzednie rankingi pokazała nam, jak bardzo potrzebne są takie zestawienia. Dla nabywców mieszkań mogą być swoistym certyfikatem solidności, wskazówką co do rynkowej pozycji danej firmy i trwałości jej fundamentów. Z kolei uczestnicy rynku mogą przekonać się o efektywności swoich firmowych działów marketingu i sprawdzić swoją pozycję na tle konkurencji - mówi Katarzyna Cyprynowska, prezes zarządu firmy Nowy Adres i pomysłodawczyni Mieszkaniowej Marki Roku. - Ktoś może powiedzieć, że rozpoznawalność marki nie zawsze idzie w parze z najwyższą jakością produktu czy usługi. My jesteśmy jednak zdania, że na rozpoznawalność danej marki wpływają nie tylko wydane na reklamę miliony złotych, ale opinie i oceny przekazywane nam przez rodzinę, przyjaciół i współpracowników. Dobre nieruchomości, kredyty czy wzorowa obsługa agenta nieruchomości potrafią bronić się same - dodaje Katarzyna Cyprynowska.

Mieszkaniowa Marka Roku to swoisty certyfikat solidności dla przyszłych klientów. Już 14 czerwca 2011 r. w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagród zwycięzcom rankingu w poszczególnych kategoriach.

Więcej informacji:

Nowy Adres S.A.
Michał Poręcki
ul. Świętokrzyska 18 piętro IV
00-052 Warszawa
kom. 502 34 34 90, 795 55 04 22
www.nowyadres.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej