Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej greenPOWER

2011-05-30 14:04
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej greenPOWER
Autor: brak danych

W dniach 25 i 26 maja, w ramach Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej greenPOWER 2011 w Poznaniu, odbyło się II Forum Polskiej Grupy Agencji Energetycznych poświęcone tematyce energii odnawialnej i efektywności energetycznej.

Na dwudniowym forum mogli się spotkać i wymienić doświadczeniami przedstawiciele firm z branży, przedstawiciele samorządów oraz szkół i uczelni zajmujących się technologiami odnawialnych źródeł energii i oszczędzania energii. Spotkanie podzielono na cztery sesje wykładów, poświęcone następującym zagadnieniom:

  • Małe elektrownie wiatrowe – od zakupu do produkcji energii. Czy warto inwestować w małe instalacje?
  • Możliwość kształcenia zawodowego w Polsce. Kierunek technik, urządzeń i systemów energii odnawialnej.
  • Efektywność energetyczna – czemu warto, dlaczego trzeba?
  • Systemy informatyczne jako narzędzia wspierające procesy oszczędzania energii.

Każda sesja to seria prezentacji, przygotowanych przez specjalistów, z których wiedzy i doświadczenia mogli korzystać uczestnicy konferencji. Dodatkową atrakcją był wieczór branżowy zorganizowany pierwszego dnia targów w Centrum Wystawowo-Szkoleniowym Sielinko. Było to utrzymane w swobodnej atmosferze spotkanie osób działających na rzecz zmian na rynku energii, zaangażowanych w promowanie i rozwój energetyki odnawialnej, w działania mające na celu wzrost efektywności energetycznej oraz wspieranie nowoczesnych technologii i innowacji energetycznych.

Organizatorem spotkania była nowo powstała grupa PGAE, w skład której wchodzą agencje utworzone w ramach projektów unijnych, reprezentujące województwa: mazowieckie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie oraz cztery powiaty, które swoją działalnością obejmuje Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią z siedzibą w Kwidzyniu.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej greenPOWER
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej