Microsoft otworzy w Polsce Centrum Inżynierii Oprogramowania

2006-02-25 16:48

W trakcie wizyty w Polsce prezes Microsoft Corporation, ogłosił plany zlokalizowania Centrum Inżynierii Oprogramowania Microsoft w Warszawie. "Chcemy bardziej zaangażować się w rozwój gospodarki i wykorzystanie polskich talentów. Microsoft planuje długofalowe inwestycje w tym regionie," powiedział Bill Gates

Plany inwestycyjne amerykańskiego koncernu Gates ogłosił na spotkaniu z wybitnie uzdolnioną młodzieżą, które miało miejsce 2 lutego 2006 roku w Pałacu Prezydenckim. Wysłuchali go laureaci wielu prestiżowych nagród z dziedziny informatyki, w tym zwycięzcy konkursów organizowanych przez Microsoft.

Centrum Inżynierii Oprogramowania będzie ośrodkiem zapewniającym obsługę techniczną systemów i aplikacji biznesowych wykorzystywanych przez firmę Microsoft i jej partnerów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jednym z głównych zadań ośrodka będzie usprawnienie współdzielenia danych pomiędzy oddziałami firmy Microsoft i ponad 3 tysiącami jej partnerów.

Ośrodek stanie się pierwszym Centrum Doskonalenia Microsoft SharePoint na świecie. Zatrudnieni w nim eksperci będą pomagać oddziałom Microsoft i partnerom firmy w budowaniu coraz bardziej zaawansowanych aplikacji przeznaczonych do pracy zespołowej.

"Na siedzibę nowego Centrum Inżynierii Oprogramowania wybraliśmy Warszawę, ponieważ w Polsce panuje klimat sprzyjający inwestycjom - rozwija się przemysł, polepsza infrastruktura. Polska ma doskonale wykształconych informatyków i specjalistów z wielu dziedzin" powiedział Bill Gates. "Informatyka jest siłą napędową rozwoju gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej, a Microsoft planuje długofalowe inwestycje w tym regionie."

Początkowo w centrum zatrudnionych zostanie 15 specjalistów, w ciągu roku liczba ta wzrośnie, do co najmniej 40. Microsoft zatrudnia obecnie w Polsce 150 osób, a ponad 12 tys. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W 2005 roku Microsoft zwiększył swoje obroty w Polsce o niemal 20% w stosunku do roku poprzedniego. Firma zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktowych. Dobre wyniki pozwolą polskiemu oddziałowi Microsoft na dalszy rozwój zarówno działalności biznesowej, jak i społeczno - edukacyjnej. Rok 2006 będzie dla Microsoft bardzo ważny. Na rynku pojawią się nowe edycje kluczowych produktów firmy - systemu operacyjnego Windows Vista oraz platformy do obiegu dokumentów i pracy grupowej Microsoft Office System.

Nie tylko Microsoft dostrzegł wyjątkowe umiejętności polskich informatyków. Swoje ośrodki badań i rozwoju ulokowali w Polsce także inni liderzy światowego sektora IT m.in. IBM, Intel i Oracle.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej