Megaron SA - coraz bliżej GPW

2008-06-20 15:56
Megaron SA - coraz bliżej GPW
Autor: Megaron S.A. Megaron SA - coraz bliżej GPW

Szczeciński producent i dystrybutor chemii budowlanej - Megaron SA - podpisał umowę z Domem Maklerskim Banku DnB NORD Polska SA w Radomiu, w zakresie współpracy przy przeprowadzeniu pierwszej publicznej emisji akcji. Ofertę zaplanowano na drugi kwartał 2008 roku. Megaron planuje pozyskać z rynku ok. 15 mln zł. Środki z publicznej emisji akcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój działalności spółki.

"Z przekonaniem podpisaliśmy umowę ze spółką Megaron. Uznajemy, że jest to bardzo interesujący projekt, który znajdzie uznanie wśród inwestorów. W tym przypadku, zarówno ciekawa historia spółki, wypracowany przez lata model biznesu, a także wyniki finansowe i plany rozwojowe będą atutami tej oferty" - podkreśla Mirosław Stępień, szef zespołu doradztwa dla emitentów BM DnB NORD.

"Celem publicznej oferty emisji jest pozyskanie środków pieniężnych, które przeznaczymy na realizację długofalowych planów rozwojowych i inwestycyjnych spółki. Około 13 mln złotych planujemy przeznaczyć na budowę drugiego zakładu produkcyjnego na terenie Ukrainy. Pozostałą część środków przeznaczymy m.in. na rozbudowę sieci dystrybucyjnej, zwiększenie posiadanych powierzchni magazynowych dla surowców do produkcji (wzrost możliwości magazynowania z 250 do 500 ton) poprzez budowę dodatkowych 4 silosów wraz z transporterami ślimakowymi i niezbędnym osprzętem oraz rozbudowę istniejącego magazynu produktów gotowych o 240 m2 (wzrost powierzchni do magazynowania wyrobów gotowych o 100%" - mówi Piotr Sikora, prezes zarządu Megaron SA i jeden z jej głównych akcjonariuszy.

Megaron SA jest przedsiębiorstwem działającym w segmencie produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych. Spółka ma dużą nowoczesną halę produkcyjną pod Szczecinem wraz z pomieszczeniami biurowymi, gdzie wytwarza produkty z kategorii chemii budowlanej. Specjalizuje się w produkcji suchych mieszanek budowlanych na bazie surowców mineralnych, takich jak gips, mączki wapienne i dolomitowe, z przeznaczeniem do wykończenia pomieszczeń (np. gładź polimerowo-gipsowa). 
W 2007 roku Spółka odnotowała zysk netto na poziomie 2491 tys. zł , w porównaniu z rokiem 2006 zysk netto wzrósł o 29,3%. Rentowność netto w 2007 r. wyniosła 15,9%w 2006 r. wartość ta była niższa i wynosiła 14,6%. Przychody ze sprzedaży w 2007 r. wynosiły 15 637 tys. zł. i wykazały wzrost o 18,5% w porównaniu z rokiem 2006, w którym wyniosły 13 197 tys. zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej