MEC sprzedał Bow Bells House

2010-07-14 14:36
Bow Bells House
Autor: od FIRST PR Sp. z o.o. Bow Bells House

Firma Mitsubishi Estate Company, współdeweloper i współwłaściciel (z Mitsubishi Corporation) budynku Bow Bells House, sprzedała swoją inwestycję anonimowemu inwestorowi prywatnemu będącemu klientem Constanti Real Estate and Gresham Down za ponad 140 mln funtów (166 mln euro).

Bow Bells House jest znanym obiektem biurowo-handlowym o łącznej powierzchni ok. 15 329 m2 w centrum londyńskiego City. Zaprojektowany przez pracownie David Walker Associates i HOK International został oddany do użytku w grudniu 2007 r. Powierzchnia biurowa została w całości wynajęta przez Bank Irlandii i Aberdeen Asset Management.

- Bardzo cieszymy się z zawarcia tak korzystnej dla obu stron transakcji. Mitsubishi Estate Company jest wieloletnim inwestorem na rynku brytyjskim. Ta okazyjna sprzedaż umożliwia nam kontynuację rozwoju w Wielkiej Brytanii. Obecnie poszukujemy w City oraz na West Endzie możliwości inwestycji o wielkości i jakości podobnej do naszego obiektu Central Saint Giles w Covent Garden - mówi Masami Amano, dyrektor zarządzający Mitsubishi Estate Company UK.

Sprzedającym doradzały firmy Cushman & Wakefield oraz DTZ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej