Max Boegl dokończy budowę stadionu we Wrocławiu

2010-01-19 10:21
Stadion we Wrocławiu
Autor: Wrocław 2012 Stadion we Wrocławiu

Spółka Wrocław 2012 podpisała 16 stycznia 2010 r. umowę z firmą Max Boegl na "Kontynuowanie budowy nowego stadionu we Wrocławiu z wykonaniem projektów wykonawczych". Cena kontraktu (655 mln zł brutto) nie wzrosła, stadion będzie gotowy do 30 czerwca 2011 r.

Firma Max Boegl została wybrana w procedurze zamówienia z wolnej ręki. Negocjacje z konsorcjum firm w składzie Max Boegl GmbH & Co. KG, Max Boegl Polska, Budimex SA rozpoczęły się 15 stycznia 2010 r. - 16 stycznia br. z rozmów wycofał się Budimex SA i negocjacje rozpoczęto z firmą Max Boegl GmbH & Co. KG i Max Boegl Polska. Jeszcze tego samego dnia podpisano umowę. 18 stycznia br. zgodnie z prawem i obowiązkiem o procedurze zamówienia z wolnej ręki został poinformowany prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Prezes UZP otrzymał także kompleksowe uzasadnienie, dlaczego spółka Wrocław 2012 zdecydowała się na procedurę zamówienia z wolnej ręki.

Nowy wykonawca stadionu we Wrocławiu na teren budowy wejdzie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W międzyczasie spółka Wrocław 2012 wspólnie z poprzednim głównym wykonawcą stadionu na Maślicach (polsko-greckiem konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa SA) dokończy prace inwentaryzacyjne na terenie budowy. Były główny wykonawca zadeklarował także, że w ciągu 30 dni od zakończenia prac inwentaryzacyjnych usunie z terenu budowy swoje urządzenia i zaplecze techniczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej