Max Boegl dokończy budowę stadionu we Wrocławiu

2010-01-19 10:21
Stadion we Wrocławiu
Autor: Wrocław 2012 Stadion we Wrocławiu

Spółka Wrocław 2012 podpisała 16 stycznia 2010 r. umowę z firmą Max Boegl na "Kontynuowanie budowy nowego stadionu we Wrocławiu z wykonaniem projektów wykonawczych". Cena kontraktu (655 mln zł brutto) nie wzrosła, stadion będzie gotowy do 30 czerwca 2011 r.

Firma Max Boegl została wybrana w procedurze zamówienia z wolnej ręki. Negocjacje z konsorcjum firm w składzie Max Boegl GmbH & Co. KG, Max Boegl Polska, Budimex SA rozpoczęły się 15 stycznia 2010 r. - 16 stycznia br. z rozmów wycofał się Budimex SA i negocjacje rozpoczęto z firmą Max Boegl GmbH & Co. KG i Max Boegl Polska. Jeszcze tego samego dnia podpisano umowę. 18 stycznia br. zgodnie z prawem i obowiązkiem o procedurze zamówienia z wolnej ręki został poinformowany prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Prezes UZP otrzymał także kompleksowe uzasadnienie, dlaczego spółka Wrocław 2012 zdecydowała się na procedurę zamówienia z wolnej ręki.

Nowy wykonawca stadionu we Wrocławiu na teren budowy wejdzie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W międzyczasie spółka Wrocław 2012 wspólnie z poprzednim głównym wykonawcą stadionu na Maślicach (polsko-greckiem konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa SA) dokończy prace inwentaryzacyjne na terenie budowy. Były główny wykonawca zadeklarował także, że w ciągu 30 dni od zakończenia prac inwentaryzacyjnych usunie z terenu budowy swoje urządzenia i zaplecze techniczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej