Małopolskie: nowa hala sportowa za dotacje

2011-12-12 13:34
Podpisanie umowy o dotacje
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Podpisanie umowy o dotacje

W miejscowości Grabie, w województwie Małopolskim zostanie wybudowana hala sportowa. Gmina Łapów otrzymała dofinansowanie na inwestcyję w kwocie ponad miliona złotych. Kompleks sportowo-rekreacyjny zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej w miejscowości Grabie.

W miejscowości Grabie, w gminie Łapów zostanie wybudowana hala sportowa. Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na ten cel w wysokości 1,3 mln złotych netto.

Dokument o przyznanie dotacji podpisali: członek zarządu Stanisław Sorys oraz Jan Kulig - wójt gminy Łapów.

Przeczytaj również: Słubice odbudują drogi za milionowe dofinansowanie

Hala sportowa w Grabiach - opis inwestycji

Celem przedsięwzięcia jest utworzenie profesjonlanej bazy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. W ramach przedsięwzięcia powstanie sala gimnastyczna, boisko sportowe z zapleczem oraz bieżnia.
Hala sportowa będzie wykorzystywana do organizowanych wydarzeń masowych. Ponadto, inwestycja zakłada wybudowanie infrastruktury wokół obiektu (ogrodznie oraz miejsca postojowe). Obiekt rekreacyjno-sportowy zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej w Grabiach. Całkowita wartość inwestycji opiewa na 1,9 mln złotych netto, z czego 1,3 mln to dotacje z Unii. Dofinansowanie projektu ze środków unijnych pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Bez wątpienia hala sportowa zwiększy dostępność do zaplecza sportowego dla dzieci i przyczyni się do podniesienia atrakcyjności gminy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej