Małopolskie: nowa hala sportowa za dotacje

2011-12-12 13:34
Podpisanie umowy o dotacje
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Podpisanie umowy o dotacje

W miejscowości Grabie, w województwie Małopolskim zostanie wybudowana hala sportowa. Gmina Łapów otrzymała dofinansowanie na inwestcyję w kwocie ponad miliona złotych. Kompleks sportowo-rekreacyjny zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej w miejscowości Grabie.

W miejscowości Grabie, w gminie Łapów zostanie wybudowana hala sportowa. Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na ten cel w wysokości 1,3 mln złotych netto.

Dokument o przyznanie dotacji podpisali: członek zarządu Stanisław Sorys oraz Jan Kulig - wójt gminy Łapów.

Przeczytaj również: Słubice odbudują drogi za milionowe dofinansowanie

Hala sportowa w Grabiach - opis inwestycji

Celem przedsięwzięcia jest utworzenie profesjonlanej bazy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. W ramach przedsięwzięcia powstanie sala gimnastyczna, boisko sportowe z zapleczem oraz bieżnia.
Hala sportowa będzie wykorzystywana do organizowanych wydarzeń masowych. Ponadto, inwestycja zakłada wybudowanie infrastruktury wokół obiektu (ogrodznie oraz miejsca postojowe). Obiekt rekreacyjno-sportowy zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej w Grabiach. Całkowita wartość inwestycji opiewa na 1,9 mln złotych netto, z czego 1,3 mln to dotacje z Unii. Dofinansowanie projektu ze środków unijnych pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Bez wątpienia hala sportowa zwiększy dostępność do zaplecza sportowego dla dzieci i przyczyni się do podniesienia atrakcyjności gminy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej