Lotnisko Chopina: nowy pas startowy otwarty. Ruch lotniczy wraca do normy

2011-08-31 15:32
Lotnisko Chopina (Okęcie) - pas startowy
Autor: Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina - pas startowy DS1

Lotnisko Chopina powiększa się. Po ponad roku został otwarty pas startowy DS1. Ruch lotniczy na Okęciu odbywa się już według standardowych procedur lotniczych, z wykorzystaniem dwóch pasów startowych. Pas startowy DS1 była remontowany od lipca 2010 roku.

Lotnisko Chopina - remont pasa startowego DS1 już się zkończył


Pas startowy DS1 na Okęciu był remontowany od początku lipca 2010 r. Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni wraz z podbudową oraz modernizacją wszystkich instalacji technicznych. Obecnie pas startowy ma większą nośność oraz wytrzymałość. Ponadto, zostało zainstalowane nowe oświetlenie osi i krańców drogi. W ciągu 14 miesięcy remontu lotnisko Chopina funkcjonowało z jednym pasem startowym.

Port Lotniczy Chopina - wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja


Lotnisko Chopina czeka jeszcze jedna przebudowa. Kolejne prace remontowe na Okęciu planowane są na 2013 rok. W ramach następnego etapu prac modernizacyjnych, remontowany będzie pas startowy DS3.

Dyrektor Lotniska Chopina, Michał Marzec, zapowiada, że zaplanowany na 2013 r. remont dłuższego pasa startowego DS3 potrwa tym razem znacznie krócej i nie będzie tak uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

- Po przebudowie DS1 mamy wiele nowych doświadczeń i wniosków. Chcemy je wykorzystać w taki sposób, aby prace przy remoncie DS3 przebiegały poza sezonem urlopowym i były rozbite na kilka krótkich okresów. - podsumowuje Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej