Lofty - mieszkania niebanalne

2010-01-23 17:09
Loft w Łodzi
Autor: www.tuznajdziesz.pl Loft w Łodzi

W loftach nie ma ściśle ustalonej przestrzeni, sztywnych standardów, łatwego do przewidzenia sposobu aranżacji wnętrza, powtarzalności ani nudy. Zobaczcie najciekawsze z serwisu www.tuznajdziesz.pl.

Lofty to mieszkania zaaranżowane w budynkach użytkowanych niegdyś jako fabryki, młyny, magazyny lub inne obiekty przemysłowe. Pomieszczenia takie są wysokie, przestronne, a dzięki ogromnym oknom również bardzo widne. Zazwyczaj w loftach widoczne są fragmenty surowych ścian z cegły, metalowe elementy konstrukcji budynku lub inne detale wskazujące na wcześniejsze, przemysłowe przeznaczenie lokalu. Przestrzeń w loftach nie jest podzielona w sposób konwencjonalny, a jedynym oddzielnym pomieszczeniem jest zazwyczaj łazienka, ewentualnie sypialnia. Mieszkania postindustrialne to propozycja dla osób o artystycznej duszy, indywidualistów, potrafiących odnaleźć się w nietypowym wnętrzu, którego aranżacja będzie przygodą i wyzwaniem.

W Warszawie przy ul. Górnośląskiej

Nowoczesny, 77-metrowy loft usytuowany w jednym z najładniejszych warszawskich apartamentowców. Pierwotnie mieszkanie składało się z trzech pokoi, jednak właściciel zdecydował się na wyburzenie niektórych ścian uzyskując dużą przestrzeń. Wydzielono jedynie kameralną sypialnię, łazienkę i toaletę. Uwagę przyciąga zastosowana w mieszkaniu kolorystyka - biel ścian przełamano czarnymi obwódkami wokół okien i wnęk, a zastosowany w niektórych miejscach czarno-biały wzór „zebry” sprawia, że wnętrze jest bardziej wyraziste i uporządkowane. We wszystkich oknach zainstalowano rolety. Podłogę wykonano z drewna dębowego i gresu. Do lokalu przynależy garaż. Mieszkanie znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji – blisko centrum, a jednocześnie trochę na uboczu, niedaleko parku i Wisły. W okolicy jest dobrze rozwinięta infrastruktura - w pobliżu jest bank, apteka, sklep, szkoła, przedszkole i klub sportowy.

U Scheiblera w Łodzi

Jednopokojowy loft zlokalizowany na parterze w rewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. Mieszkanie ma powierzchnię ok. 63 mkw. i jest sprzedawane w standardzie deweloperskim. W lokalach z inwestycji ”uScheiblera” są zachowane zabytkowe elementy konstrukcji takie jak ściany z charakterystycznej czerwonej cegły i fragmenty instalacji. Do mieszkania przynależy miejsce postojowe na parkingu podziemnym wraz z komórką lokatorską, które są płatne dodatkowo. W pobliżu osiedla znajdują się tereny rekreacyjne (Park Źródliska, palmiarnia, staw), bank, poczta, szpital, szkoła, przystanek.

Soft loft na warszawskim Bemowie

Dwupoziomowe, 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 97 mkw. Lokal znajduje się na ostatnim – piątym piętrze. Pierwszy poziom zajmuje salon o wysokości ponad 5 metrów, aneks kuchenny, pomieszczenie gospodarcze z pralnią oraz łazienka gościnna z dużą kabiną prysznicową. Na drugim poziomie znajduje się sypialnia z wanną oraz toaleta i duża garderoba. Mieszkanie jest bardzo przestronne i wykończone w wysokim standardzie. Zwracają uwagę metalowe elementy wykorzystane do aranżacji wnętrza – barierki, schody, lampy, drabinka, dzięki którym lokal zyskał postindustrialny wygląd. Budynek znajduje się na zamkniętym, strzeżonym osiedlu. W okolicy są szkoły, przedszkola, sklepy, centrum handlowe oraz tereny rekreacyjne (Fort Bema, plac zabaw, basen, siłownia).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej