Lofty - mieszkania niebanalne

2010-01-23 17:09
Loft w Łodzi
Autor: www.tuznajdziesz.pl Loft w Łodzi

W loftach nie ma ściśle ustalonej przestrzeni, sztywnych standardów, łatwego do przewidzenia sposobu aranżacji wnętrza, powtarzalności ani nudy. Zobaczcie najciekawsze z serwisu www.tuznajdziesz.pl.

Lofty to mieszkania zaaranżowane w budynkach użytkowanych niegdyś jako fabryki, młyny, magazyny lub inne obiekty przemysłowe. Pomieszczenia takie są wysokie, przestronne, a dzięki ogromnym oknom również bardzo widne. Zazwyczaj w loftach widoczne są fragmenty surowych ścian z cegły, metalowe elementy konstrukcji budynku lub inne detale wskazujące na wcześniejsze, przemysłowe przeznaczenie lokalu. Przestrzeń w loftach nie jest podzielona w sposób konwencjonalny, a jedynym oddzielnym pomieszczeniem jest zazwyczaj łazienka, ewentualnie sypialnia. Mieszkania postindustrialne to propozycja dla osób o artystycznej duszy, indywidualistów, potrafiących odnaleźć się w nietypowym wnętrzu, którego aranżacja będzie przygodą i wyzwaniem.

W Warszawie przy ul. Górnośląskiej

Nowoczesny, 77-metrowy loft usytuowany w jednym z najładniejszych warszawskich apartamentowców. Pierwotnie mieszkanie składało się z trzech pokoi, jednak właściciel zdecydował się na wyburzenie niektórych ścian uzyskując dużą przestrzeń. Wydzielono jedynie kameralną sypialnię, łazienkę i toaletę. Uwagę przyciąga zastosowana w mieszkaniu kolorystyka - biel ścian przełamano czarnymi obwódkami wokół okien i wnęk, a zastosowany w niektórych miejscach czarno-biały wzór „zebry” sprawia, że wnętrze jest bardziej wyraziste i uporządkowane. We wszystkich oknach zainstalowano rolety. Podłogę wykonano z drewna dębowego i gresu. Do lokalu przynależy garaż. Mieszkanie znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji – blisko centrum, a jednocześnie trochę na uboczu, niedaleko parku i Wisły. W okolicy jest dobrze rozwinięta infrastruktura - w pobliżu jest bank, apteka, sklep, szkoła, przedszkole i klub sportowy.

U Scheiblera w Łodzi

Jednopokojowy loft zlokalizowany na parterze w rewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. Mieszkanie ma powierzchnię ok. 63 mkw. i jest sprzedawane w standardzie deweloperskim. W lokalach z inwestycji ”uScheiblera” są zachowane zabytkowe elementy konstrukcji takie jak ściany z charakterystycznej czerwonej cegły i fragmenty instalacji. Do mieszkania przynależy miejsce postojowe na parkingu podziemnym wraz z komórką lokatorską, które są płatne dodatkowo. W pobliżu osiedla znajdują się tereny rekreacyjne (Park Źródliska, palmiarnia, staw), bank, poczta, szpital, szkoła, przystanek.

Soft loft na warszawskim Bemowie

Dwupoziomowe, 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 97 mkw. Lokal znajduje się na ostatnim – piątym piętrze. Pierwszy poziom zajmuje salon o wysokości ponad 5 metrów, aneks kuchenny, pomieszczenie gospodarcze z pralnią oraz łazienka gościnna z dużą kabiną prysznicową. Na drugim poziomie znajduje się sypialnia z wanną oraz toaleta i duża garderoba. Mieszkanie jest bardzo przestronne i wykończone w wysokim standardzie. Zwracają uwagę metalowe elementy wykorzystane do aranżacji wnętrza – barierki, schody, lampy, drabinka, dzięki którym lokal zyskał postindustrialny wygląd. Budynek znajduje się na zamkniętym, strzeżonym osiedlu. W okolicy są szkoły, przedszkola, sklepy, centrum handlowe oraz tereny rekreacyjne (Fort Bema, plac zabaw, basen, siłownia).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej