Łódź: park w ramach PPP. Nowy projekt na zagospodarowanie terenu w mieście

2011-11-24 15:52
Park w Łodzi w ramach PPP
Autor: UM Łódź Podpisanie listu intencyjnego na budowę parku

Samorząd miasta Łodzi do 2015 roku, chce wdrożyć ponad 40 nowych projektów na zagospodarowanie terenu w mieście. Obecnie władze miasta we współpracy z deweloperem i mieszkańcami, wyszły z inicjatywą wybudowania parku. Inwestycja w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) jest kolejnym projektem na zagospodarowanie przestrzenne, który przyczyni się do przyśpieszenia łódzkiego procesu inwestycyjnego.

Na mapie Łodzi wkrótce pojawi się nowy obiekt rekreacyjno-sportowy. Władze miasta, jego mieszkańcy oraz fundacja "Zielony Romanów" mają pomysł na zagospodarowanie terenu - chcą wybudować park w pobliżu osiedla.
Przedsięwzięcie jest dobrym przykładem inicjatywy podjętej w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne).

Przeczytaj również: Szansa na PPP - rusza nowy projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

W łodzkim magistracie 21 listopada, został podpisany list intencyjny w sprawie budowy parku. Dokument podpisali: Hanna Zdanowska - prezydent miasta Łodzi oraz Hubert Wawrowski, z fundacji "Zielony Romanów". Sygnatariusze zadeklarowali, że sąsiadujący z osiedlem teren, zostanie zaadaptowany na cele rekreacyjno-sportowe.

- Obecnie ta przestrzeń jest niezagospodarowana. Znajdują się tam leśne zarośla, często traktowane jak dzikie wysypisko śmieci. Chcemy z tej „ziemi niczyjej" uczynić park, oczywiście za zgodą Rady Miejskiej. Cieszę się, gdy łodzianie samodzielnie wskazują, czego im potrzeba. Cieszy mnie zaangażowanie dewelopera. To ważne, że widzi społeczną odpowiedzialność biznesu i że zauważa, iż oprócz mieszkań potrzebujemy przestrzeni publicznej - skomentowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
- Na tym, że partnerstwo miasta, mieszkańców i dewelopera staje się faktem zyskamy wszyscy. - podsumował, Hubert Wawrowski, z fundacji "Zielny Romanów".

Park w ramach PPP

Projekt zainicjowała Fundacja "Zielony Romanów", która zgłosiła się do miasta i przedstawiła swój pomysł na zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie osiedla.
Deweloper nieodpłatnie przekazał projekt i obiecał partycypowanie w kosztach urządzenia parku. Nowy park leśny na powstać na Zielonym Romanowie, od wschodniej strony osiedla.
W ramach PPP miasto uporządkuje teren pod budowę inwestycji - wytyczy ściezki i ureguluje stan zieleni, a deweloper i łodzianie zadbają o elementy małej architektury.
Park będzie ogólnodostępny i zostanie wyposażony, m.in. w drązki, drabinki, ławki, tor wspinaczkowy oraz miejsce do grillowania. W przyszłości pomysłodawcy planują również ogródek jordanowski. Zanim nastąpi budowa, prezydent Łodzi podejmie działania mające na celu komercjalizację gruntu, który obecnie jest własnością Skarbu Państwa.

Park w Łodzi w ramach PPP
Autor: UM Łódź Park w Łodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej