Łódź: Budimex wybuduje Bionanopark

2011-04-05 16:19
Oficjalne rozpoczęcie budowy
Autor: UM Łódź

Na początku tego roku ruszyła budowa nowego kompleksu Technoparku Łódź. Z uwagi na profil prac badawczych jakie będą w nim prowadzone, nazwany został Bionanoparkiem. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

Prace budowlane ruszyły już w lutym tego roku. Natomiast w dniu 29 marca br. odbyło się uroczyste wbudowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Koszt projektu opiewa na ok. 76 mln zł, z czego ponad 53 mln zł jest finansowane przez środki pochodzące z Unii Europejskiej, w ramach Programu UE:PO-IG działanie 5.3 ”Wspieranie ośrodków innowacyjności”

Zobacz także: Polbud wybuduje Park Naukowo-Technologiczny w Białymstoku

W wybudowanym przez spółkę Technopark Łódź obiekcie, powstaną dwa duże laboratoria: biotechnologii przemysłowej oraz biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej. Dodatkowo w budynku znajdzie się 50 nowych biur dla Łódzkiego Inkubatora Technologicznego .Z założenia na terenie inwestycji mają powstać także: 4 moduły biurowo-laboratoryjne dla firm typu spin – off, sala konferencyjna dla 300 osób, foyer będące jednocześnie miejscem wystawowym. Budowa Technoparku ma zakończyć się w październiku 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej