Licencja dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej nadana

2011-07-21 10:09
Restrukturyzacja nieruchomości PKP S.A.
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzymała licencję od Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), na wykonanie przewozów kolejowych osób. Już w 2013 roku, łódzkie szynobusy połączą sześć miast. Zanim to nastąpi, trzeba zbudować nowe przystanki kolejowe.

Nadana przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK), licencja o nr WPO/200/2011 zezwala Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na wykonywanie przewozów osobowych. Władze województwa łódzkiego zakładają, że w 2013 roku, spółka stanie się organizatorem transportu kolejowego na terenie aglomeracji łódzkiej. Łódzka Kolej Aglomeracyjna powstała w czerwcu 2010 roku. Inwestycja kolejowa ma wystartować za dwa lata, jako samorządowa kolej, która połączy Łódź, Pabianice, Kutno, Koluszki, Łowicz, Łask i Zduńską Wolę.

Województwo planuje stworzyć zaplecze techniczne do obsługi szynobusów. Pozyskane pociągi mają w I etapie inwestycji poruszać się po czterech liniach kolejowych: Łódż Kaliska - Łowicz, Łódź Kaliska - Zduńska Wola, Łódź Widzew - Kutno oraz Łódź Fabryczna - Koluszki. Cała inwestycja jest warta 400 mln złotych, z czego kwalifikowana wartość projektu to 328 mln złotych ( są to koszty, które będą finansowane z POIiŚ). Inwestycja ma zostać włączona do planu budowy kolei duzych prędkości, których linia będzie przebiegać przez Łódź.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej