Lear w D5 Logistics Park

2008-08-27 13:23
Lear w D5 Logistics Park
Autor: Panattoni Europe Lear w D5 Logistics Park

Deweloper powierzchni magazynowych Panattoni Europe poinformował o podpisaniu umowy z firmą Lear. Firma będzie wynajmować od Panattoni 8 tys. m2 powierzchni, w tym 930 m2 powierzchni biurowej, zlokalizowanej w budynku nr 1 w D5 Logistics Park w Czechach.

Centrum dystrybucyjne o całkowitej powierzchni 60 tys. m2 znajduje się w zachodniej części Czech, niedaleko Pilzna, 45 km od niemieckiej granicy. Ze względu na usytuowanie przy zjeździe 107 z autostrady D5 Praga-Norymberga, D5 Logistics Park stanowi idealną lokalizację dla firm współpracujących z czeskimi producentami, jak również z regionami zagranicznymi.

Nowym najemcą D5 Logistics Park (na zdjęciu) została firma Lear Corporation Electrical and Electronics s.r.o ., związana bezpośrednio z Lear Corporation. Lear jest wiodącym światowym dostawcą samochodowych systemów siedzeń, elektroniki oraz systemów elektrycznych. Produkty firmy są projektowane i wytwarzane przez zróżnicowany zespół 91 tys. pracowników, w 215 placówkach, zlokalizowanych w 35 krajach. Kwatera główna Lear położona jest w Southfield, w stanie Michigan (USA), a spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem LEA.

Rozwój Panattoni na rynku czeskim jest niezwykle dynamiczny, czego dowodem są tegoroczne umowy najmu na ponad 22 000 m2 powierzchni. Wśród klientów dewelopera są takie firmy jak Burr Oak Tool, Assa Abloy i Bock Compressors. Firma zatrudnia najlepszych specjalistów. Ostatnio na czele czeskiego oddziału Panattoni stanął Pavel Sovicka - doświadczony manager, który uczestniczył w umowach najmu na ponad 250 tys. m2 powierzchni oraz transakcjach na ponad 2,5 mln m2 gruntów.

Oprócz D5 Logistics Park, w budowie znajduje się obecnie Panattoni Park Prague Airport - inwestycja usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska w Pradze, przy zjeździe z drogi ekspresowej R6 (Praga - Karlowe Wary), która łączy się z europejską trasą E48 w Niemczech. Park znajdować się będzie zaledwie 20 km od centrum Pragi i będzie doskonale połączony z centrum za pomocą publicznych środków transportu. Oprócz będących obecnie w budowie 50 tys. m2, planowana jest druga faza o powierzchni 99 tys. m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej