Łagiewniki: przebudowa drogi. Roboty drogowe wykona PRDiM

2011-12-22 11:51
Przebudowa drogi na Dolnym śląsku. Podpisanie umowy z PRDiM.
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

W województwie dolnośląskim zostanie przebudowana droga wojewódzka na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała wykonawcę inwestycji. Roboty drogowe przeprowadzi spółka zależna od Mostostalu Zabrze - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych (PRDiM). Wartość kontraktu o roboty drogowe opiewa na ponad 70 mln złotych.

Spółka zależna od Mostostalu Zabrze - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych (PRDiM) z Kędzierzyna-Koźla przebuduje 16 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki.

Przeczytaj również: Mostostal Zabrze wykona prace budowlane za blisko 2,5 mln złotych

Przebudowa drogi ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych 2 lat. Umowa o roboty drogowe w ramach inwestycji została zawarta 20 grudnia.

Dokument podpisali dyrektor dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - Roman Głowaczewski oraz przedstawiciele spółki PRDiM (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych).
Wartość kontraktu opiewa na 75 mln złotych.

 

Jakie roboty drogowe wykona spółka Mostostalu Zabrze?

W ramach inwestycji spółka PRDiM (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych) zmodernizuje część drogi wojewódzkiej nr 384, co zdecydowanie ułatwi dojazd do miejscowości, należących do podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Roboty drogowe obejmują poszerzenie istniejącej drogi, wybudowanie jezdni głównej wraz z poboczem, budowę zatok i przystanków autobusowych, remont istniejącej infrastruktury drogowej wokół obiektu (włącznie z wybudowaniem ekranów akustycznych, stalowych barier, czterech mostów drogowych oraz wiaduktu). Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku.

Droga wojewódzka Dzierżoniów - Łagiewniki

Przebudowa drogi Dzierżoniów-Łagiewniki jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach "Regionalanego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego". Zadanie finansowane jest również z budżetu powiatu dzierżeniowskiego, a także sąsiadujących gmin (g. Łagiewniki, g. Bielawa, g. Pilawa Górna oraz g. Niemcza).
Inwestycja ma charakter strategiczny, ponieważ w dużym stopniu poprawi komunikację z drogą krajową nr 8. Przebudowa drogi nr 384 przyczyni się do aktywności turystycznej i gospodarczej regionu, co jednocześnie przełoży się na stworzenie nowych miejsc pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej