Łagiewniki: przebudowa drogi. Roboty drogowe wykona PRDiM

2011-12-22 11:51
Przebudowa drogi na Dolnym śląsku. Podpisanie umowy z PRDiM.
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

W województwie dolnośląskim zostanie przebudowana droga wojewódzka na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała wykonawcę inwestycji. Roboty drogowe przeprowadzi spółka zależna od Mostostalu Zabrze - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych (PRDiM). Wartość kontraktu o roboty drogowe opiewa na ponad 70 mln złotych.

Spółka zależna od Mostostalu Zabrze - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych (PRDiM) z Kędzierzyna-Koźla przebuduje 16 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki.

Przeczytaj również: Mostostal Zabrze wykona prace budowlane za blisko 2,5 mln złotych

Przebudowa drogi ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych 2 lat. Umowa o roboty drogowe w ramach inwestycji została zawarta 20 grudnia.

Dokument podpisali dyrektor dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - Roman Głowaczewski oraz przedstawiciele spółki PRDiM (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych).
Wartość kontraktu opiewa na 75 mln złotych.

 

Jakie roboty drogowe wykona spółka Mostostalu Zabrze?

W ramach inwestycji spółka PRDiM (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych) zmodernizuje część drogi wojewódzkiej nr 384, co zdecydowanie ułatwi dojazd do miejscowości, należących do podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Roboty drogowe obejmują poszerzenie istniejącej drogi, wybudowanie jezdni głównej wraz z poboczem, budowę zatok i przystanków autobusowych, remont istniejącej infrastruktury drogowej wokół obiektu (włącznie z wybudowaniem ekranów akustycznych, stalowych barier, czterech mostów drogowych oraz wiaduktu). Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku.

Droga wojewódzka Dzierżoniów - Łagiewniki

Przebudowa drogi Dzierżoniów-Łagiewniki jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach "Regionalanego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego". Zadanie finansowane jest również z budżetu powiatu dzierżeniowskiego, a także sąsiadujących gmin (g. Łagiewniki, g. Bielawa, g. Pilawa Górna oraz g. Niemcza).
Inwestycja ma charakter strategiczny, ponieważ w dużym stopniu poprawi komunikację z drogą krajową nr 8. Przebudowa drogi nr 384 przyczyni się do aktywności turystycznej i gospodarczej regionu, co jednocześnie przełoży się na stworzenie nowych miejsc pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej