Kwidzyń: Ruszy budowa Parku Przemysłowo-Technologicznego

2011-04-27 13:15
Wizualizacja Parku Przemysłowo-Technologicznego
Autor: UM Kwidzyń

Kwidzyński Park Przemysłwo-Technologiczny złożył komplet dokumentów wykonawczych oraz projekt budowlany wraz z zagospodarowaniem terenu i małą architekturę. Tym samym, realizator dysponuje wszystkimi decyzjami o pozwoleniu na budowę Parku Przemysłowo-Technologicznego z centrum energii odnawialnej.

Wizualizacja Parku Przemysłowo-Technologicznego
Autor: UM Kwidzyń

Spółka Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny posiada już komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych. Jest to kluczowy projekt dla województwa pomorskiego. Kwidzyń to dobre miasto do inwestowania, zarówno przez mały, jak i wielki kapitał. W ostatniej dekadzie do regionu trafili międzynarodowi giganci rynkowi, także liczne grono lokalnych firm rozwinęło działalność na rynku krajowym i poza granicami. Nowopowstający kwidzyński Park jest miejscem, gdzie nowe przedsięwzięcia biznesowe będą mogły być realizowane. W ramach projektu zrealizowane zostaną dwa podprojekty inwestycyjne: Zadanie A: budowa zespołu budynków Centrum Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (ok. 4,3 tys. m2 pow. użytkowej): obiekty biurowo-wystawienniczo-technologiczne z demonstracyjnym domem pasywnym. Zadanie B: budowa infrastruktury dróg wewnętrznych wraz z pełnym uzbrojeniem dla ok. 17 ha nowych terenów inwestycyjnych. Park zostanie w pełni wyposażony w nową infrastrukturę drogową ( ścieżki rowerowe, drogi wewnętrzne, ciągi komunikacyjne) oraz techniczną, którą zapełnią sieci: energetyczna, wodno-kanalizacyjna i teleinformatyczna. Na terenie nowej inwestycji docelowo ma powstać m.in. centrum obiektowe z lokalami biurowymi, salami konferencyjnymi oraz szkoleniowymi. Teren, na którym powstanie projekt zostanie w pełni uzbrojony. Wszystkie budynki, które powstaną na terenie parku, będą realizowane wg. standardów "inteligentnego budownictwa" . Poza tym, zostaną wyposażone w innowacyjne instalacje elektro-energetyczne wykorzystujące lokalne odnawialne źródła energii (OZE), służące w dwojaki sposób: jako instalacje użytkowe (wykonane w poszczególnych obiektach) oraz instalacje służące do celów demonstracyjnych i badawczych.

Przeczytaj również: Konsorcjum Erbudu wybuduje farmę wiatrową

Nowa inwestycja powstanie na terenie zabytkowego folwarku Górki w gminie Kwidzyń. Całkowita wartość projektu to 40 mln złotych. Projekt jest dofinansowany z unijnego programu w kwocie 25 mln złotych. Całość prac ma zakończyć się w 2012 roku. Utworzenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo–Technologicznego jest strategiczną inicjatywą lokalnych władz samorządowych, wzmacniającą rozwój gospodarczy regionu i jego pozycję konkurencyjną w Unii Europejskiej. Zakończenie realizacji inwestycji zbiega się w jednym czasie z oddaniem do użytkowania nowego mostu na Wiśle koło Kwidzyna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej