Kup przedsiębiorstwo!

2009-11-13 16:26

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprasa do wzięcia udziału w publicznej aukcji Wągrowieckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Termin rozpoczęcia aukcji - 10 grudnia 2009 r. o godz. 13.30. Podczas aukcji inwestorzy będą mogli nabyć 20 400 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza licytowanego pakietu - 3 825 000 zł, natomiast cena wywoławcza za jeden udział wynosi 187,50 zł. Inwestorzy zainteresowani nabyciem udziałów Spółki mają czas na złożenie zgłoszenia do wzięcia udziału w aukcji do 7 grudnia 2009 r.

Do dwóch podstawowych filarów działalności Wągrowieckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych należy wytwarzanie prefabrykatów betonowych i żelbetowych dla budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego oraz budowa i remonty obiektów inżynieryjnych (przede wszystkim obiekty mostowe). Do grupy stałych odbiorców wyrobów firmy należą państwowe jednostki z branży budownictwa drogowo-mostowego oraz klienci prywatni. Spółka sprzedaje swoje wyroby na terenie kraju. Głównymi dostawcami materiałów do produkcji są przedsiębiorstwa produkujące cement i hurtownie stali. 
W ramach swojej strategii firma zakłada rozszerzenie  swojej działalności o produkcję drobnowymiarowych elementów betonowych wibroprasowanych (wibroprasowanie jest jedną z najnowocześniejszych metod zagęszczania mieszanek betonowych, która zapewnia wysoką szczelność betonu przy niskim współczynniku wodno-cementowym) dla budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Na rynku, na którym funkcjonuje przedsiębiorstwo można zaobserwować rosnące zainteresowanie na elementy prefabrykowane, wykonane z wysokiej jakości kruszyw i cementów, z wykorzystaniem technologii wibroprasowania betonu używanej głownie w budownictwie przemysłowym.
Spółka zamierza zawierać porozumienia strategiczne z partnerami o ugruntowanej pozycji rynkowej i dysponującymi wystarczającymi zasobami w celu wzmocnienia swojej pozycji rynkowej na rynku lokalnym oraz dokonania w związku z tym niezbędnych inwestycji w nowy sprzęt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej