Kup przedsiębiorstwo!

2009-11-13 16:26

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprasa do wzięcia udziału w publicznej aukcji Wągrowieckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Termin rozpoczęcia aukcji - 10 grudnia 2009 r. o godz. 13.30. Podczas aukcji inwestorzy będą mogli nabyć 20 400 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza licytowanego pakietu - 3 825 000 zł, natomiast cena wywoławcza za jeden udział wynosi 187,50 zł. Inwestorzy zainteresowani nabyciem udziałów Spółki mają czas na złożenie zgłoszenia do wzięcia udziału w aukcji do 7 grudnia 2009 r.

Do dwóch podstawowych filarów działalności Wągrowieckiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych należy wytwarzanie prefabrykatów betonowych i żelbetowych dla budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego oraz budowa i remonty obiektów inżynieryjnych (przede wszystkim obiekty mostowe). Do grupy stałych odbiorców wyrobów firmy należą państwowe jednostki z branży budownictwa drogowo-mostowego oraz klienci prywatni. Spółka sprzedaje swoje wyroby na terenie kraju. Głównymi dostawcami materiałów do produkcji są przedsiębiorstwa produkujące cement i hurtownie stali. 
W ramach swojej strategii firma zakłada rozszerzenie  swojej działalności o produkcję drobnowymiarowych elementów betonowych wibroprasowanych (wibroprasowanie jest jedną z najnowocześniejszych metod zagęszczania mieszanek betonowych, która zapewnia wysoką szczelność betonu przy niskim współczynniku wodno-cementowym) dla budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Na rynku, na którym funkcjonuje przedsiębiorstwo można zaobserwować rosnące zainteresowanie na elementy prefabrykowane, wykonane z wysokiej jakości kruszyw i cementów, z wykorzystaniem technologii wibroprasowania betonu używanej głownie w budownictwie przemysłowym.
Spółka zamierza zawierać porozumienia strategiczne z partnerami o ugruntowanej pozycji rynkowej i dysponującymi wystarczającymi zasobami w celu wzmocnienia swojej pozycji rynkowej na rynku lokalnym oraz dokonania w związku z tym niezbędnych inwestycji w nowy sprzęt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej