Kto zbuduje Narodowy?

2009-01-04 11:17

Sześć konsorcjów spełniło kryteria przetargowe i może być zakwalifikowane do II etapu przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy Stadionu Narodowego - uznała komisja przetargowa spółki Narodowe Centrum Sport.

Decyzja o zakwalifikowaniu zapadnie po zakończeniu procedury przetargowej pierwszego etapu na przełomie stycznia i lutego 2009 roku.

Według komisji następujące konsorcja spełniają warunki przetargu:
1. Max Bögl Polska Sp. z o.o., Max Bögl Bauunternehmung GmbH&Co. KG, Budimex Dromex SA;
2. Eiffage Budownictwo MITEX SA, Strabag sp. z o.o., Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH;
3. Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska SA, PBG SA;
4. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "POL-AQUA" SA, J&P AVAX, Mostostal-Warszawa;
5. John Sisk& Son Ltd., Henpol Sp. z o.o.;
6. MSF Moniz da Maia, Serra &Fortunato Empreiteiros SA, MSF-Polska sp. z o.o., Sociedade de construçáo, Soares da Costa SA, FDO Construçoes, Alexandre Barbosa Borges SA, ABB-FDO Polska Sp. z o.o., MARTIFER.

Nie spełniły warunków przetargu konsorcja China Metallurgical Group Corporation, Mostostal-Export SA oraz Dragados SA. Zastrzeżenia dotyczyły wymogów formalnych, jak i warunków technicznych. Zgodnie z prawem zamówień publicznych wnioskodawcom przysługuje możliwość oprotestowania ustaleń komisji przetargowej. Ewentualne protesty muszą być złożone na piśmie w terminie 10 dni (kalendarzowych), czyli do 8 stycznia 2009 roku (włącznie).

Konsorcja, które zakwalifikują się do drugiego etapu przetargu otrzymają projekt wykonawczy i dokumentację przetargową wraz z zaproszeniem do złożenia szczegółowej oferty. Na jej opracowanie będą miały 40 dni. Jedynym kryterium oceny ofert i wyboru wykonawcy jest najniższa cena.

Równocześnie z procedurą przetargową trwa sprawdzanie projektu wykonawczego dostarczonego 10 grudnia br. przez projektantów - konsorcjum JSK Architekci.

Wybór wykonawcy i podpisanie umowy planowane jest na kwiecień 2009 roku.

Kto zbuduje Narodowy?
Autor: Barbara Kawecka-Zygadło
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej