Kryształowi 2008

2009-01-20 10:10
Kryształowy Deweloper
Autor: TS Invest - Tesoro Sp. z o.o.

Prestiżowe nagrody dla najlepszych deweloperów i najbardziej luksusowych inwestycji 2008 roku - "Kryształowy Deweloper" i "Kryształowe Apartamenty" - rozdane! W tym roku organizator konkursu magazyn "Apartamenty i Mieszkania" wspólnie z firmą Barlinek wyróżnił także najlepsze apartamenty pokazowe oraz ich projektantów. Statuetki zostały wręczone w połowie stycznia 2009 roku w warszawskim Businessman Institute.

Główną nagrodę - statuetkę "Kryształowych Apartamentów 2008" i tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w Polsce - zdobyła firma TS Invest - Tesoro Sp. z o.o. za Tesoro Ivory Residences. Projekt, który powstał w Suchym Dworze na północnych obrzeżach Gdyni, zyskał uznanie kapituły ze względu na najwyższą jakość wykończenia, spójną koncepcję architektoniczną i stworzenie bogatej oferty usług dla mieszkańców inwestycji. Nagrody odebrała Anna Saborowska-Kowalska, prezes TS Invest.

Tesoro Ivory Residences cechuje spójny styl inspirowany polską i europejską architekturą XVIII-XIX w. Rezydencje o powierzchni 519-900 m2 położone są na działkach o powierzchni do 8500 m2. Całość zajmuje 37 ha. Sercem Tesoro Ivory Residences jest 4 ha park w stylu angielskim.

Anna Saborowska-Kowalska, prezes TS Invest
Autor: TS Invest - Tesoro Sp. z o.o.
Tesoro Ivory Residences - IL SONORE
Autor: TS Invest - Tesoro Sp. z o.o.

Tytuł i statuetkę "Kryształowych Apartamentów 2008" za najbardziej luksusowe inwestycje w sześciu regionach Polski otrzymały następujące firmy: 

 • na Mazowszu – firma GTC Konstancja Sp. z o.o. za stworzenie spójnej koncepcji architektonicznej Osiedla Konstancja w Konstancinie-Jeziornej, nawiązującej do architektury Konstancina i dziewiętnastowiecznej idei miasta-ogrodu.
 • na Dolnym Śląsku – firma Ghelamco Poland za ciekawą formę architektoniczną, wysoką jakość wykończenia i prestiżową lokalizację Rezydencji Tumskiej we Wrocławiu.
 • w Małopolsce – firma KCI Łobzów Sp. z o.o. za nawiązanie do najlepszych wzorców polskiej architektury przedwojennej oraz wysoką jakość wykończenia części wspólnych w Krakowskiej Kamienicy Herbowej „Wrocław”.
 • w Małopolsce – przyznano również wyróżnienie dla firmy Verona Building Sp. z o.o. za bardzo dobry układ funkcjonalny mieszkań, prestiżową lokalizację i połączenie wysokiej jakości wykończenia z przystępną ceną zakupu w inwestycji Tarasy Verona.
 • województwo warmińsko-mazurskie - ARNA Sp. z o.o. za inwestycję Mazury Residence w Grajewie - pierwszego w Polsce osiedla typu Airpark&Marina wpisanego w nurt architektury organicznej oraz za zastosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych.
 • Pomorze Zachodnie - SGI Baltis Sp. z o.o. za wysoki standard budynków, atrakcyjną formę przestrzenną i wysoką jakość wykończenia elewacji w inwestycji Garden House w Szczecinie.
 • województwo pomorskie - EKOLAN SA za realizację koncepcji architektury wpisanej w krajobraz oraz dbałość o komfort mieszkańców w inwestycji Apartamenty Na Polanie w Gdyni.
 • Grand Prix „Kryształowe Apartamenty 2008” za najbardziej luksusową inwestycję w Polsce. Jury przyznało jedno wyróżnienie i jedną nagrodę główną. Wyróżnienie otrzymała firma Orco Property Group za stworzenie luksusowego budynku Mokotowska 59, w którym umiejętnie połączono nowoczesne technologie z klasycznymi wzorcami architektonicznymi oraz harmonijne wkomponowanie kamienicy w śródmiejską zabudowę.
Kryształowi 2008
Autor: TS Invest - Tesoro Sp. z o.o.

Tytuł i statuetkę „Kryształowego Dewelopera 2008” otrzymały następujące firmy:

 • Archicom Sp. z o.o. za dynamiczny rozwój na rynku nieruchomości we Wrocławiu, duży wkład w rozwój przestrzeni miejskiej i dbałość o wizerunek firmy.
 • ARNA Sp. z o.o. za stworzenie wyjątkowej oferty na rynku nieruchomości w Polsce oraz spójnej koncepcji architektonicznej osiedla wpisanego w mazurski krajobraz. 
 • Grupa Buma za ciekawe rozwiązania architektoniczne i wykorzystanie nowoczesnych technologii w budownictwie.
 • Dom Development SA za stworzenie szerokiej i bogatej oferty nieruchomości oraz rozszerzenie działalności poza stołeczny rynek deweloperski.
 • Echo Investment SA za doskonałe rozwiązania architektoniczne realizowanych inwestycji oraz dbałość o zewnętrzny wizerunek firmy.
 • Ekolan SA za dynamiczny rozwój na pomorskim rynku nieruchomości oraz wysokie standardy obsługi klienta. 
 • Ghelamco Poland za nowatorskie podejście do planowania przestrzeni miejskiej, stworzenie nowej marki Ghelamco Residential oraz wybudowanie pierwszych w Polsce soft loftów.
 • L & S Homes Sp. z o.o. za korzystną relację ceny do standardu wykończenia w inwestycji Villa Jagiełły i wysoki standard obsługi klienta.
 • Marvipol Development za wysoką jakość inwestycji, pozyskiwanie prestiżowych lokalizacji oraz dbałość o komfort mieszkańców.
 • Religa Development Group za dbałość o wysoki standard wykończenia budynków i konsekwentne rozwijanie firmy.
 • SEI Group za ekologiczne i nowatorskie rozwiązania zastosowane w realizowanej inwestycji oraz stworzenie luksusowej oferty dostosowanej do potrzeb indywidualnego klienta.
 • SGI Baltis Sp. z o.o. za zdobycie znaczącej i stabilnej pozycji na polskim rynku deweloperskim i dbałość o wizerunek firmy.
 • TS Invest – Tesoro Sp. z o.o. za stworzenie wyjątkowej oferty na polskim rynku nieruchomości.
 • Verona Building Sp. z o.o. za bardzo dobrą kampanię informacyjno-marketingową, działania na rzecz kultury oraz przeniesienie na polski grunt włoskich wzorców architektonicznych.
 • Wilanów Investment Sp. z o.o., członek grupy kapitałowej PKO Inwestycje Sp. z o.o. za duży wkład w kształtowanie przestrzeni miejskiej Miasteczka Wilanów i wysoki standard inwestycji.

W tym roku magazyn "Apartamenty i Mieszkania" wspólnie z firmą Barlinek SA nagrodził także najlepsze apartamenty pokazowe. Nagrodę główną otrzymała firma Orco Property Group za apartament pokazowy w inwestycji Mokotowska 59 w Warszawie – za elegancki i nowoczesny styl apartamentu zaprojektowanego przez Katarzynę Czapską.

Wyróżnienie od Barlinek SA otrzymała firma Virke Sp. z o.o. za apartament pokazowy na Osiedlu Nowa Malta w Poznaniu – za funkcjonalne, nowoczesne i niedrogie rozwiązanie architektoniczne na małym metrażu. Apartament pokazowy zaprojektowała projektant Adrianna Dyczkowska.

Przyznano jeszcze jedno wyróżnienie magazynu "Apartamenty i Mieszkania" dla firmy Capital Art Apartments Sp. z o.o. za apartament pokazowy w inwestycji Capital Art Apartments w Warszawie – za koncepcję wnętrza nowoczesnego i komfortowego, o funkcjonalnym układzie pomieszczeń oraz zastosowanie naturalnych materiałów. Apartament pokazowy zaprojektowała pracownia OUT & IN Studio Architektury Wnętrz i Ogrodów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej