Koreańskie inwestycje pod Wrocławiem otrzymają wsparcie

2007-05-24 16:07

18 lipca 2006 roku Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną w wysokości 200 mln euro dla LG Philips i jego poddostawców, którzy lokują swoje fabryki na Dolnym Śląsku.

W październiku 2005 roku rząd polski i LG Philips podpisali umowę o pomocy publicznej wartej 200 mln zł. 18 lipca 2006 roku zatwierdziła ją Komisja Europejska. Gdyby tego nie zrobiła, mogłaby zastopować największą inwestycję w historii Polski. Umowa przewiduje, że przez sześć lat państwo z budżetu będzie zwracać w gotówce część kosztów zatrudnienia pracowników w LG Philips i u jego poddostawców. Poza tym koreańskie firmy będą miały prawo do dotacji, zwolnień podatkowych i różnego rodzaju ulg. Jeżeli koncerny nie będą spełniały pewnych wymagań, to będą musiały oddać pieniądze do kasy państwa.
Wśród koncernów, które dostaną wsparcie są: LG Philips, LG Innotec Poland, LG Chełm Poland, Ohsung Display Poland, Heesung Electronics Poland, Dongyang Electronics oraz Lucky SMT Poland.
W zamian za pomoc powyższe koncerny zainwestują w gminie Kobierzyce około 850 mln euro i zatrudnią ponad 13 tys. ludzi. Dzięki temu przedsięwzięciu Dolny Śląsk będzie jednym z najważniejszych regionów w Europie, gdzie produkowany będzie nowoczesny sprzęt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej