Kontrakt wart 121 mln zł

2009-12-03 15:20

I dzięki temu bieżący portfel zamówień Polimeksu-Mostostal sięgnał 7 mld złotych, z czego na 2010 r. firma ma podpisane kontrakty na kwotę ponad 3,5 mld zł.  

- Zawieranie kontraktów z terminami realizacji na przyszły rok i lata kolejne stało się jednym z głównych zadań służb marketingowych. Jestem jednak spokojny, ponieważ sukcesywnie zapełniamy portfel kolejnymi zamówieniami - mówi Konrad Jaskóła prezes zarządu spółki Polimex-Mostostal. - Aktualnie portfel zamówień sięga 7 mld zł, z czego na 2010 r. mamy podpisane kontrakty na kwotę ponad 3,5 mld zł. Skuteczne są nasze akcje ofertowe. W ostatnim czasie złożyliśmy najkorzystniejsze oferty na budowę: odcinka autostrady A4 za 779 mln zł brutto, drogi Surzyckiego – Christo Botewaw w Karakowie za 80 mln zł brutto oraz bloku energetycznego w elektrociepłowni w Bielsku Białej za 500 mln zł - dodaje prezes Jaskóła.

Ostatni kontrakt Polimeksu-Mostostal został zawarty 30 listopada 2009 r. z Lubelskim Węglem "Bogdanka" SA. Dotyczy budowy kompletnej instalacji odstaw urobku z szybu. W zakres prac wchodzi wykonanie projektów wykonawczych, budowa obiektów, dostawa urządzeń i wyposażenia, montaż na miejscu budowy, uruchomienie, rozruch maszyn i urządzeń oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Kwota brutto kontraktu to 121 327 780 zł. Prace zostaną rozpoczęte jeszcze w grudniu i mają zaończyć się do 30 listopada 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej