Kontrakt wart 121 mln zł

2009-12-03 15:20

I dzięki temu bieżący portfel zamówień Polimeksu-Mostostal sięgnał 7 mld złotych, z czego na 2010 r. firma ma podpisane kontrakty na kwotę ponad 3,5 mld zł.  

- Zawieranie kontraktów z terminami realizacji na przyszły rok i lata kolejne stało się jednym z głównych zadań służb marketingowych. Jestem jednak spokojny, ponieważ sukcesywnie zapełniamy portfel kolejnymi zamówieniami - mówi Konrad Jaskóła prezes zarządu spółki Polimex-Mostostal. - Aktualnie portfel zamówień sięga 7 mld zł, z czego na 2010 r. mamy podpisane kontrakty na kwotę ponad 3,5 mld zł. Skuteczne są nasze akcje ofertowe. W ostatnim czasie złożyliśmy najkorzystniejsze oferty na budowę: odcinka autostrady A4 za 779 mln zł brutto, drogi Surzyckiego – Christo Botewaw w Karakowie za 80 mln zł brutto oraz bloku energetycznego w elektrociepłowni w Bielsku Białej za 500 mln zł - dodaje prezes Jaskóła.

Ostatni kontrakt Polimeksu-Mostostal został zawarty 30 listopada 2009 r. z Lubelskim Węglem "Bogdanka" SA. Dotyczy budowy kompletnej instalacji odstaw urobku z szybu. W zakres prac wchodzi wykonanie projektów wykonawczych, budowa obiektów, dostawa urządzeń i wyposażenia, montaż na miejscu budowy, uruchomienie, rozruch maszyn i urządzeń oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Kwota brutto kontraktu to 121 327 780 zł. Prace zostaną rozpoczęte jeszcze w grudniu i mają zaończyć się do 30 listopada 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej