Kontrakt Hochtief Polska

2007-05-23 19:32
Kontrakt Hochtief Polska
Autor: Hochtief Polska Kontrakt Hochtief Polska

Firma Hochtief Polska podpisała kontrakt ze spółką Fortis Hotel na rozbudowę Centrum Biznesu i Sztuki "Stary Browar". Hochtief wybuduje obiekt handlowo-biurowy oraz zajmie się adaptacją budynku byłej prokuratury na hotel. Prace budowlane wchodzące w zakres II etapu budowy zostaną zrealizowane we współpracy Hochtief Polska Oddział Poz-Building z firmą PORR Polska.

Druga faza projektu obejmuje kompleksowe wykonawstwo jednej kondygnacji podziemnej oraz 3- i 5-kondygnacyjnej części nadziemnej obiektów wraz z infrastrukturą zewnętrzną.
W nowej części powstaną m.in. sklepy, biura i punkty gastronomiczne. Łączna powierzchnia obiektów wynosi 65 477 mkw.
Autorem projektu I i II etapu budowy "Starego Browaru" jest Studio ADS sp. z o.o.


Przychody Hochtief Polska w 2004 r. osiągnęły poziom 549 mln złotych, co stawia spółkę w gronie czołowych firm budowlanych na polskim rynku.
Firma rozpoczęła działalność w 1996 roku, natomiast na polskim rynku koncern był już obecny od roku 1990. Przez ostatnie dziesięciolecie Hochtief zrealizował w Polsce projekty z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej, budownictwa infrastrukturalnego i mieszkaniowego.
Hochtief Polska działa poprzez sieć oddziałów w całej Polsce - w Warszawie (Budokor), Poznaniu (Poz-Building), Krakowie (Kpis-Cracovia) oraz na północy kraju (Biuro Regionalne Sopot).
Plany firmy na najbliższe lata zakładają wzmocnienie działalności w ramach budownictwa infrastrukturalnego (koordynowanego przez Profit Center Infrastructure z siedzibą w Warszawie) oraz realizacji w systemie Construction Management, a także rozwój aktywności deweloperskiej. 

Wybrane projekty realizowane obecnie przez Hochtief Polska:

  • Deepsea Container Terminal Gdańsk w Północnym Porcie Gdańsk (jako partner konsorcjum Hochtief Construction AG Infrastructure Polska sp.j. - obecnie realizacja prac "pre-contract"),
  • sala koncertowa Akademii Muzycznej w Poznaniu,
  • kompleks biurowy Rondo 1 w Warszawie (Deweloper: Hochtief Project Development Polska),
  • wielofunkcyjny obiekt Andersia Tower w Poznaniu (realizowany dla inwestora i dewelopera Von der Heyden Group),
  • Opera Krakowska.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej