Living Steel w Warszawie

2009-03-26 17:07
Living Steel
Autor: Living Steel

Zastosowanie stali w budownictwie mieszkaniowym w Polsce i na świecie było tematem międzynarodowego seminarium, które odbyło się w środę 25 marca 2009 r. w Warszawie.

Living Steel
Autor: Living Steel Prowadzący seminarium arch. Andrzej Ogorzałek

W tej najważniejszej w Polsce, tegorocznej imprezie poświęconej konstrukcjom stalowym w mieszkalnictwie wzięli udział przedstawiciele największych firm i organizacji z branży stalowej i budowlanej: ArcelorMittal, Ruukki Solutions, AMTECH, Rigips, CORUS a także konstruktorzy, architekci i deweloperzy.

Głównym organizatorem seminarium było Living Steel – stowarzyszenie będące platformą największych producentów stali na świecie. Celem stowarzyszenia jest promocja innowacyjnych i zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju rozwiązań architektonicznych i technologii konstrukcyjnych z użyciem stali.

Seminarium, które poprowadził architekt Andrzej Ogorzałek, było doskonałą okazją do wymiany opinii na temat przyszłości branży stalowej w Polsce i na świecie.

Living Steel w Warszawie
Autor: Living Steel Ireneusz Pietruszka z firmy EUROCONSTRUCTION

Uczestnicy seminarium mogli zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku budownictwa mieszkaniowego w kontekście wykorzystania stali. Swoim doświadczeniem z działalności na polskim rynku podzielili się Ireneusz Pietruszka z firmy EUROCONSTRUCTION oraz Tadeusz Niedzielski prezes firmy AMTECH. Zalety konstrukcji stalowych na przykładzie zrealizowanych projektów na świecie oraz w Krakowie omówił Andrzej Ogorzałek - architekt i dyrektor londyńskiej firmy PCKO Architects. Można było zobaczyć niezwykle interesujące projekty domów mieszkalnych i rezydencji oraz innowacyjne rozwiązania techniczne budynków, których cykl budowy ograniczono do minimium, na przykład dom wielomieszkalny Barling Court w Londynie wybudowany w ciągu zaledwie 8 dni.

Ale głównym tematem seminarium była prezentacja projektu Living Steel w Warszawie, który przedstawił Scott Chubbs. Living Steel promuje przyjazne dla środowiska innowacyjne rozwiązania technologiczne. Takim obiektem ma być projektowany na ul. Popularnej w Warszawie czterokondygnacyjny budynek mieszkalny wybudowany w technologii prefabrykowanej konstrukcji stalowej.

Living Steel
Autor: Living Steel Innowacyjną konstrukcję projektowanego obiektu przy ul. Popularnej przedstawił Michiel Cohen.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej