Living Steel w Warszawie

2009-03-26 17:07
Living Steel
Autor: Living Steel

Zastosowanie stali w budownictwie mieszkaniowym w Polsce i na świecie było tematem międzynarodowego seminarium, które odbyło się w środę 25 marca 2009 r. w Warszawie.

Living Steel
Autor: Living Steel Prowadzący seminarium arch. Andrzej Ogorzałek

W tej najważniejszej w Polsce, tegorocznej imprezie poświęconej konstrukcjom stalowym w mieszkalnictwie wzięli udział przedstawiciele największych firm i organizacji z branży stalowej i budowlanej: ArcelorMittal, Ruukki Solutions, AMTECH, Rigips, CORUS a także konstruktorzy, architekci i deweloperzy.

Głównym organizatorem seminarium było Living Steel – stowarzyszenie będące platformą największych producentów stali na świecie. Celem stowarzyszenia jest promocja innowacyjnych i zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju rozwiązań architektonicznych i technologii konstrukcyjnych z użyciem stali.

Seminarium, które poprowadził architekt Andrzej Ogorzałek, było doskonałą okazją do wymiany opinii na temat przyszłości branży stalowej w Polsce i na świecie.

Living Steel w Warszawie
Autor: Living Steel Ireneusz Pietruszka z firmy EUROCONSTRUCTION

Uczestnicy seminarium mogli zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku budownictwa mieszkaniowego w kontekście wykorzystania stali. Swoim doświadczeniem z działalności na polskim rynku podzielili się Ireneusz Pietruszka z firmy EUROCONSTRUCTION oraz Tadeusz Niedzielski prezes firmy AMTECH. Zalety konstrukcji stalowych na przykładzie zrealizowanych projektów na świecie oraz w Krakowie omówił Andrzej Ogorzałek - architekt i dyrektor londyńskiej firmy PCKO Architects. Można było zobaczyć niezwykle interesujące projekty domów mieszkalnych i rezydencji oraz innowacyjne rozwiązania techniczne budynków, których cykl budowy ograniczono do minimium, na przykład dom wielomieszkalny Barling Court w Londynie wybudowany w ciągu zaledwie 8 dni.

Ale głównym tematem seminarium była prezentacja projektu Living Steel w Warszawie, który przedstawił Scott Chubbs. Living Steel promuje przyjazne dla środowiska innowacyjne rozwiązania technologiczne. Takim obiektem ma być projektowany na ul. Popularnej w Warszawie czterokondygnacyjny budynek mieszkalny wybudowany w technologii prefabrykowanej konstrukcji stalowej.

Living Steel
Autor: Living Steel Innowacyjną konstrukcję projektowanego obiektu przy ul. Popularnej przedstawił Michiel Cohen.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej