Konsorcjum Stali i Bowim zmieniają koncepcję połączenia

2010-12-07 15:11

Zarządy Konsorcjum Stali i Bowimu podpisały 3 grudnia 2010 r. porozumienie inwestycyjne zmieniające koncepcję zaangażowania kapitałowego Konsorcjum Stali w spółkę Bowim. Tego dnia została rozwiązana umowa inwestycyjna z 7 kwietnia 2010 r.

- W trakcie rozmów na kolejnych etapach procesu połączenia pojawiły się zasadnicze różnice pomiędzy kulturami organizacyjnymi obu firm. Uniemożliwiło to szybkie wypracowanie wspólnej wizji rozwoju. W związku, z tym zarządy łączących się firm nie zdołały wypracować wspólnej strategii na najbliższe lata, co w przypadku ewentualnej fuzji miałoby negatywny wpływ na funkcjonowanie połączonych podmiotów – tłumaczy prezes Konsorcjum Stali Robert Wojdyna.

Wobec tego spółki postanowiły zastąpić koncepcję pełnego połączenia częściowym zaangażowaniem kapitałowym Konsorcjum Stali w Bowim i współpracą handlową.

- Obie strony nie wykluczają powrotu do rozmów o połączeniu w przyszłości, po lepszym wzajemnym poznaniu i zrozumieniu – dodaje prezes Konsorcjum Stali.

Konsorcjum nabędzie pakiet 2,1 mln akcji Bowimu

Podpisane 3 grudnia 2010 r. porozumienie przewiduje, że Konsorcjum Stali nabędzie pakiet 2,1 mln akcji Bowimu poprzez potrącenie 18 mln zł wierzytelności przysługujących Konsorcjum wobec Bowimu. Porozumienie przewiduje również, że akcjonariusze Bowimu wprowadzą spółkę na giełdę do 31 stycznia 2012 r.

- Na obecnym etapie nie można wykluczyć ani zwiększenia zaangażowania kapitałowego Konsorcjum Stali ani wyjścia z tej inwestycji – mówi Robert Wojdyna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej