Cztery stadiony, cztery zamówienia

2009-06-15 17:03
Konsorcjum Stali obsłuży budowę czterech stadionów
Autor: Konsorcjum Stali SA

Konsorcjum Stali potwierdziło przyjęcie do realizacji zamówienie firm: Hydrobudowa Polska oraz Alpine Construction Polska na dostawę stali prefabrykowanej na budowę Stadionu Arena Bałtycka w Gdańsku o wartości 8,82 mln zł netto. To czwarta arena na EURO 2012, którą obsłuży Konsorcjum. Łącznie zamówienia mają wartość 51 mln zł netto.

Zamówienie od Hydrobudowy zostało potwierdzone - 25 maja 2009 roku - pod warunkiem zawieszającym w postaci zawarcia umowy szczegółowej dotyczącej przedmiotowego zamówienia w terminie do dnia 12 czerwca 2009 r. Przewidywany termin zakończenia dostaw to 31 marca 2010 rok.
Tego samego majowego dnia Konsorcjum Stali otrzymało podpisany egzemplarz umowy z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA na dostawę stali budowlanej na potrzeby budowy wrocławskiego stadionu. Konsorcjum dostarczy prefabrykaty zbrojarskie, stal prostą w wiązkach, siatki typowe i nietypowe. Wartość umowy to 11,725 mln zł netto. Konsorcjum Stali rozpocznie dostawy w maju tego roku, a zakończy w kwietniu 2010 roku.

Ostatnie zamówienie oznacza, że Konsorcjum Stali obsłuży wszystkie budowy stadionów na EURO 2012: Stadion Narodowy w Warszawie, stadiony w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.
- To wspaniała informacja - komentuje Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum. - Zamówienie na czwarty stadion pokazuje, że strategia budowy zakładów wykonujących prefabrykaty zbrojarskie w największych miastach Polski przynosi efekty.

Konsorcjum Stali jest liderem w branży produkcji zbrojeń budowlanych. Obecna sieć produkcyjno-handlowa spółki to 5 zakładów produkcyjnych (w Poznaniu, Warszawie-Bielanach, Warszawie-Rembertowie, Warszawie-Ursusie i Wrocławiu) oraz 10 oddziałów handlowych. Łączne moce produkcyjne zakładów to ok. 14 tys. ton zbrojeń budowlanych miesięcznie.

Konsorcjum Stali obsłuży budowę czterech stadionów
Autor: Konsorcjum Stali SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej