Cztery stadiony, cztery zamówienia

2009-06-15 17:03
Konsorcjum Stali obsłuży budowę czterech stadionów
Autor: Konsorcjum Stali SA

Konsorcjum Stali potwierdziło przyjęcie do realizacji zamówienie firm: Hydrobudowa Polska oraz Alpine Construction Polska na dostawę stali prefabrykowanej na budowę Stadionu Arena Bałtycka w Gdańsku o wartości 8,82 mln zł netto. To czwarta arena na EURO 2012, którą obsłuży Konsorcjum. Łącznie zamówienia mają wartość 51 mln zł netto.

Zamówienie od Hydrobudowy zostało potwierdzone - 25 maja 2009 roku - pod warunkiem zawieszającym w postaci zawarcia umowy szczegółowej dotyczącej przedmiotowego zamówienia w terminie do dnia 12 czerwca 2009 r. Przewidywany termin zakończenia dostaw to 31 marca 2010 rok.
Tego samego majowego dnia Konsorcjum Stali otrzymało podpisany egzemplarz umowy z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA na dostawę stali budowlanej na potrzeby budowy wrocławskiego stadionu. Konsorcjum dostarczy prefabrykaty zbrojarskie, stal prostą w wiązkach, siatki typowe i nietypowe. Wartość umowy to 11,725 mln zł netto. Konsorcjum Stali rozpocznie dostawy w maju tego roku, a zakończy w kwietniu 2010 roku.

Ostatnie zamówienie oznacza, że Konsorcjum Stali obsłuży wszystkie budowy stadionów na EURO 2012: Stadion Narodowy w Warszawie, stadiony w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.
- To wspaniała informacja - komentuje Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum. - Zamówienie na czwarty stadion pokazuje, że strategia budowy zakładów wykonujących prefabrykaty zbrojarskie w największych miastach Polski przynosi efekty.

Konsorcjum Stali jest liderem w branży produkcji zbrojeń budowlanych. Obecna sieć produkcyjno-handlowa spółki to 5 zakładów produkcyjnych (w Poznaniu, Warszawie-Bielanach, Warszawie-Rembertowie, Warszawie-Ursusie i Wrocławiu) oraz 10 oddziałów handlowych. Łączne moce produkcyjne zakładów to ok. 14 tys. ton zbrojeń budowlanych miesięcznie.

Konsorcjum Stali obsłuży budowę czterech stadionów
Autor: Konsorcjum Stali SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej