Konkurs Przedsiębiorca Roku 2014 rozstrzygnięty

2014-12-02 16:30
konkurs przedsiebiorca roku
Autor: Konkurs Przedsiębiorca Roku

Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Zwycięca polskiej edycji będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2015 w Monte Carlo.

Konkurs Przedsiębiorca Roku organizowany jest od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 50 państw. Jurorzy w każdym z nich wybierają najlepszego przedsiębiorcę kierując się takimi kryteriami jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

Rok 2014 to 12 edycja konkursu Przedsiębiorca Roku. Z ponad 700 polskich przedsiębiorców 130 przechodzi do finału, w którym jurorzy wybierają zwycięców w poszczególnych kategoriach.

W poprzednich edycjach tytuł Przedsiębiorcy Roku zdobyli m.in. Dariusz Miłek (inwestor galerii Cuprum Arena i właściciel marki CCC), Piotr Mikrut (prezes zarządu FFiL Śnieżka), Ryszard Florek (prezes zarządu Fakro), czy Andrzej Wiśniowski (prezes zarządu Wiśniowski).

W 12 edycji konkursu tytuł Przedsiębiorcy Roku 2014 zdobył współtwórca Grupy Nowy Styl Adam Krzanowski. Grupa Nowy Styl jest czwartym największym producentem krzeseł i mebli biurowych w Europie. Adam Krzanowski będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2015, który odbędzie się 6 czerwca 2015 w Monte Carlo. Do tej pory, niestety, Polakowi nie udało się wygrać światowego finału konkursu. Może tym razem....

Dodatkowo jury konkursu zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia przedsiębiorcy spoza grona finalistów. Otrzymał go Bogdan Panhirsz, dyrektor zarządu Grupa Polskie Składy Budowlane.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej