Konferencje Design firmy Virtus Studio

2012-01-03 13:45
Relacja z jesiennego sezonu konferencji dla architektów – Nowoczesna Fasada Wentylowana – Euronit dla Architektury i Budownictwa
Autor: Virtus Studio

W sezonie jesienno-zimowym 2011 odbyło się 10 konferencji (w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Toruniu i dwie w Warszawie). Tematem przewodnim każdego spotkania było hasło: Wnętrza Publiczne - wrażenia projektantów. Nowości zaprezentowało prawie 70 firm z branży wyposażenia wnętrz. Tematyka prezentacji była różnorodna. Można było uzyskać informacje o elementach i detalach niezbędnych do pełnej aranżacji każdej przestrzeni.

Relacja zdjęciowa z konferencji Design, dla architektów i projektantów wnętrz, które odkrywają najnowsze trendy w architekturze

Architekci i ich projekty: centrum handlowe, biurowce, nowe Sukiennice w Krakowie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Na konferencjach Design pojawili się wybitni architekci i ich niezwykłe realizacje: Zbigniew Tomaszczyk i projekt centrum handlowego New City w Warszawie, Małgorzata Goś i projekt kliniki medycyny estetycznej La Perla w Warszawie, Magdalena Szkarłat i projekt biurowca Det Norske Veritas w Gdyni, Jacek Krych i Dariusz Gajewski i projekt biurowca firmy Powen Wafapomp w Zabrzu, Artur Cepryński i projekt restauracji Vinoteka Tio's w Warszawie, Anna Janik-Matuszewska i projekt biurowca  firmy T-Legal w Poznaniu, a także dzięki firmie Integer projekty Nowych Sukiennic w Krakowie oraz  Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Partnerem merytorycznym tych prelekcji była Akademia Dobrze Mieszkaj, Wnętrza Publiczne oraz Dobrze Mieszkaj.

Sukces cyklu według Justyny Łotowskiej, red.naczelnej magazynu "Dobrze Mieszkaj", wynika z tego, że projektowanie wnętrz opiera się na nieustannym czerpaniu inspiracji z otoczenia. Ciekawe pomysły rodzą się w różnych, często najbardziej zadziwiających miejscach i sytuacjach. Sukcesem jednak jest "zamknięcie" ich w konkretnym wnętrzu. Uważam, że prezentacja już zrealizowanych projektów Wnętrz Publicznych jest doskonałą okazją zarówno do wskazania sposobu pracy konkretnych projektantów, jak i możliwością twórczej konfrontacji z ich odbiorcami.

Loft nowe życie postfabrycznych budynków - wyposażenie wnętrz

Drugim partnerem merytorycznym konferencji była platforma Foorni.pl. Zuza Dominów, na konferencje Design przygotowała prezentację - Loft nowe życie postfabrycznych budynków, oraz tak podsumowała sezon: cieszę się, że w ciągu mijającego właśnie sezonu szkoleniowego miałam okazję przedstawić architektom i projektantom, zgromadzonym na konferencjach Design inspirujące realizacje wykonane w postfabrycznych budynkach. Była to dla mnie również okazja do zaprezentowania osobom związanym zawodowo z projektowaniem przestrzeni prywatnych i publicznych nowej platformy wnętrzarskiej Foorni.pl. Jestem przekona, że narzędzie to sprawdzi się podczas codziennej pracy architektów i projektantów wnętrz.

Partnerami spotkań były firmy: 5 plus salony oświetlenia, ABB, Aged, Akademia Sztukaterii & Aniro, Archicad / Graphisoft, Atpol, Barausse Polska, Barma, Bona Polska, AGG, Buławski, Cad Projekt K&A, Cameleo, Casa Valentina, Ceramica Dell'arte, Ceramika Paradyż, Cersanit, City rugs, Coulisse, directfloor, Dom Dekor TTW OPEX, Donimet, Dormi Design, Edyta Barańska, Emka, Tecsom, Euro-Ceramika, DeDietrich, Gaber Plus, Gaggenau, Gerflor, German Expert, Glaspol, GlenDimplex, Grohe, Hes, Hettich, Kesmet/Wira, Kessel, Kodo, Kopp, Lobos, Luxiona Poland, Marbet Style, Mt Partner, Multistone, White Around, Noclaf, Nowy Styl Group, P.H.U  Artur Sieklucki, Parkietstyl, Patron, Produkcja Fototapet, Proform, Qprint, Ramko, Radaway, Select, Saint Gobain Glass, Fibaro, Soled, AbiLine, Spotline, Studio Śląskie Kuchnie, Synergy, Terma Technologie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej