Konferencja Stowarzyszenia Branżowej Prasy Budowlanej

2006-10-03 14:36

W dniach od 28 września do 1 października 2006 roku odbyła się w Warszawie doroczna Konferencja Stowarzyszenia Branżowej Prasy Budowlanej. Impreza była doskonałą okazją do spotkania środowisk dziennikarzy budowlanych z Polski i Niemiec, a także przedstawienia aktualnych problemów branży i zdobycia informacji o możliwościach współpracy krajowych i niemieckich przedsiębiorców budowlanych.

Konferencję zorganizowały wspólnie Stowarzyszenie Branżowej Prasy Budowlanej z Niemiec - Arbeitskreis Baufachpresse e.V., zrzeszające dziennikarzy, rzeczników prasowych i specjalistów ds. Public Relations firm branży budowlanej z Niemiec, krajów niemieckojęzycznych, państw UE oraz USA, a także Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa.

W ramach imprezy przedstawiony został raport o stanie polskiego budownictwa mieszkaniowego i infrastrukturalnego (ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dróg i autostrad) w trzecim roku przynależności naszego kraju do Unii Europejskiej. Referentami byli m.in. Minister Transportu - Jerzy Polaczek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Budownictwa - Piotr Styczeń, Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury i Budownictwa - Jan Bestry oraz Prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa - Stefan Nawrocki.

Można było także wysłuchać wypowiedzi przedstawicieli niemieckich i austriackich przedsiębiorstw budowlanych dotyczących ich doświadczeń na polskim rynku. Konferencja stanowiła doskonałą okazją do integracji środowisk dziennikarzy budowlanych z Polski i Niemiec, przedstawienia aktualnych problemów branży budowlanej i zdobycia informacji o możliwościach współpracy polskich i niemieckich przedsiębiorców budowlanych. Wzięło w niej udział ponad 200 uczestników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej