Konferencja Stowarzyszenia Branżowej Prasy Budowlanej

2006-10-03 14:36

W dniach od 28 września do 1 października 2006 roku odbyła się w Warszawie doroczna Konferencja Stowarzyszenia Branżowej Prasy Budowlanej. Impreza była doskonałą okazją do spotkania środowisk dziennikarzy budowlanych z Polski i Niemiec, a także przedstawienia aktualnych problemów branży i zdobycia informacji o możliwościach współpracy krajowych i niemieckich przedsiębiorców budowlanych.

Konferencję zorganizowały wspólnie Stowarzyszenie Branżowej Prasy Budowlanej z Niemiec - Arbeitskreis Baufachpresse e.V., zrzeszające dziennikarzy, rzeczników prasowych i specjalistów ds. Public Relations firm branży budowlanej z Niemiec, krajów niemieckojęzycznych, państw UE oraz USA, a także Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa.

W ramach imprezy przedstawiony został raport o stanie polskiego budownictwa mieszkaniowego i infrastrukturalnego (ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dróg i autostrad) w trzecim roku przynależności naszego kraju do Unii Europejskiej. Referentami byli m.in. Minister Transportu - Jerzy Polaczek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Budownictwa - Piotr Styczeń, Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury i Budownictwa - Jan Bestry oraz Prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa - Stefan Nawrocki.

Można było także wysłuchać wypowiedzi przedstawicieli niemieckich i austriackich przedsiębiorstw budowlanych dotyczących ich doświadczeń na polskim rynku. Konferencja stanowiła doskonałą okazją do integracji środowisk dziennikarzy budowlanych z Polski i Niemiec, przedstawienia aktualnych problemów branży budowlanej i zdobycia informacji o możliwościach współpracy polskich i niemieckich przedsiębiorców budowlanych. Wzięło w niej udział ponad 200 uczestników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej