Konferencja „Nowe oblicze BIM” 2019. BIM jako narzędzie w sprawnej realizacji inwestycji budowlanej

2019-07-17 14:27
Nowe obliczem BIM konferencja
Autor: WSC Konferencja "Nowe oblicze BIM" jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką BIM

Czwarta edycja konferencji „Nowe oblicze BIM” odbędzie się 19-20 listopada 2019 w Warszawie. To szkoleniowo-naukowe spotkanie o technologii BIM jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką BIM, w tym architektów, inżynierów, projektantów, deweloperów, urzędników, wykonawców i producentów wyrobów budowlanych, a także nauczycieli akademickich i studentów.

Wiadomo, że korzystanie z technologii BIM pozwala osiągnąć znaczne oszczędności podczas realizacji inwestycji i późniejszej eksploatacji obiektu budowlanego. Potwierdzają to użytkownicy tej technologii (np. z Wielkiej Brytanii), gdzie projektowanie BIM jest obowiązkowe w inwestycjach publicznych. Wirtualny model budowli, obejmujący również zagadnienia branżowe, staje się wstępną realizacją inwestycji i pozwala na eliminację błędów już na początkowym etapie cyklu jej życia.

Tegoroczne dwudniowe spotkanie w Warszawie zostało podzielone na konferencję (19.11.2019 w Multikinie Złote Tarasy) i warsztaty (20.11.2019 w Oxford Tower), podczas których swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się polscy i zagraniczni specjaliści technologii BIM. Uczestnicy zapoznają się ze standardowymi procesami współpracy międzybranżowej OPEN BIM w oparciu o cyfrowy model budynku, przedstawione zostaną wybrane narzędzia branżowe wspierające technologię OPEN BIM, poruszone zostaną zagadnienia od przygotowania planu realizacji BIM (BEP) – podstawowych założeń współpracy, poprzez modelowanie, analizy branżowe i koordynację do automatycznej kontroli jakości, kosztorysowania i wykorzystania modeli w planowaniu i realizacji inwestycji.

Nowe obliczem BIM konferencja
Autor: WSC

Technologia BIM w Polsce umacnia swoją pozycję niezbędnego narzędzia w procesie inwestycyjnym, należy więc zdobywać wiedzę w tej dziedzinie. Warto dodać, że m.in. PIIB (Polska Izba Inżynierów Budownictwa) prowadzi kampanię zmierzającą do wprowadzenia w Polsce, wzorem Wielkiej Brytanii, obowiązku korzystania z technologii BIM.

Więcej informacji o wydarzeniu, którego organizatorem jest firma WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o., oraz formularz rejestracyjny można znaleźć tutaj >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej