Komisja Europejska zrefunduje A1

2011-04-29 15:25
Autostrada A1
Autor: Tebodin SAP-Projekt Autostrada A1

Komisja Europejska zaakceptowała kolejny projekt GDDKiA w ramach POiIŚ. Decyzja Komisji dotyczy budowy 144 km autostrady A1 od węzła Czerniewice w pobliżu Torunia do Strykowa pod Łodzią, gdzie powstaje węzeł z autostradą A2. Jest to siódma decyzja Komisji akceptująca projekt GDDKiA w ramach POIiŚ.

GDDKiA złożyla w kwietniu 2011 r. wnioski o płatność na kwotę 470 mln zł. Płatności te dokonywane były w okresie, który nie sprzyja realizacji robót, a na części kontraktów okres pomiędzy 15 grudnia a 15 marca jest czasem przerwy zimowej nie wliczanej do czasu trwania kontraktu. W sumie od początku wdrażania projektów współfinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, GDDKiA złożyła wnioski o płatność na kwotę ponad 14,1 mld zł, z czego Komisja Europejska zrefundowała prawie 8 mld zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej