Kolejny kredyt dla Echo Investment

2009-06-24 9:57
Malta Office Park (Poznań)
Autor: Echo Investment SA

Umowę o wartości 31,785 mln euro spółka Echo Investment zawarła z Westdeutsche ImmobilienBank AG. Bank sfinansuje realizację zespołu biurowego Malta Office Park w Poznaniu.

Część kredytu zostanie przeznaczona na refinansowanie nakładów poniesionych na realizację pierwszego etapu Malta Office Park, pozostałe środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów budowy kolejnego etapu projektu oraz finansowanie działalności bieżącej kredytobiorcy. Strony ustaliły, że kredyt zostanie spłacony w ciągu 63 miesięcy od daty podpisania umowy.

- To kolejny w ostatnim czasie duży kredyt deweloperski - mówi Adrian Karczewicz, Dyrektor ds. Finansowania Projektów, prowadzący transakcję ze strony Echo Investment. - W dzisiejszych realiach gospodarczych banki znacząco zaostrzyły politykę kredytową i sposób weryfikacji projektów. Malta Office Park uzyskała finansowanie dzięki wysokiej jakości oferty, odpowiedniemu zaawansowaniu wynajmu i silnej pozycji na poznańskim rynku obiektów biurowych. Dla Westdeutsche Immobilienbank ważna była również marka dewelopera, szczególnie, że to nasza pierwsza transakcja w historii.

- Po umowie z Eurohypo, jest to drugi kredyt dla projektu spółki Echo w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Jednocześnie duży, międzynarodowy bank dołączył do grona naszych partnerów. Potwierdza to otwieranie się instytucji finansowych na potrzeby deweloperów - wyjaśnia Piotr Gromniak, prezes zarządu Echo Investment. - Cieszę się, że Echo Investment mogła zaprezentować kolejny, dobry i pewny projekt, który znalazł uznanie w oczach kierownictwa banku WestImmo. Jestem przekonany, że niebawem równie pozytywne decyzje będą zapadały w sprawie następnych naszych realizacji.

Malta Office Park (Poznań)
Autor: Echo Investment SA Nowoczesny park biurowy w Poznaniu - Malta Office Park - to zespół 6 budynków (blisko 31 000 mkw. powierzchni pod wynajem) połączonych parkingiem podziemnym (ok. 600 miejsc parkingowych). Zastosowana formuła "open space" umożliwi elastyczne podziały pięter i szerokie możliwości aranżacyjne. Według planów realizacja II etapu inwestycji zostanie zakończona w 2010 r.

Westdeutsche ImmobilienBank jest jednym z największych banków w Niemczech, posiada placówki także w Londynie, Madrycie, Paryżu, Pradze, Warszawie, Nowym Jorku i Tokio. WestImmo jest spółką zależną grupy WestLB.

Spółka Echo Investment (od 1996 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie) zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej