Kolejny etap prac na Dworcu Centralnym

2011-05-18 12:51
Remont Dworca Centralnego
Autor: PKP SA

Prace modernizacyjne warszawskiego Dworca Centralnego wchodzą w kolejną fazę. W dniu 17 maja br., zostały otwarte przejścia podziemne, łączące dworcowe galerie ze Złotymi Tarasami i Pałacem Kultury. Natomiast zamknięto galerię południową, gdzie pracę rozpoczną robotnicy.

Otwarte dnia 17 maja br., galerie wschodnia oraz północna, zostały gruntownie odnowione. Odrestaurowane zostały posadzki i sufity, usprawniono oświetlenie oraz unowoczesniono system wentylacyjny. Powstały także nowe boksy handlowe, które zostały całkowicie przeszklone. W ciągu miesiąca najemcy lokali wznowią działaność.

Przeczytaj również: Trakcja Polska SA podpisała umowę z Thales Polska

W zamkniętej południowej częsci galerii (od Al. Jerozolimskich ) zachowane zostały przejścia do przystanków autobusowych i tramwajowych u zbiegu galerii południowej i wschodniej. W przyszłym miesiącu w całości udostepniona zostanie kompleksowo odnowiona hala główna. Rozpoczną się także prace budowlane peronów 1 i 4. Modernizacja Dworca Centralnego rozpoczeła się latem ubiegłego roku i ma zakończyć się na przełonie I/II kwartału 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej