Kliwer sprzedany

2008-08-29 15:40

City Centre Holdings ogłosiło - 21 sierpnia 2008 roku - sprzedaż inwestycyjną budynku Kliwer hiszpańskiej firmie Habiteos.

Kliwer, stojący w Warszawie przy ul. Bukowińskiej, blisko zbiegu ulicy Puławskiej z Al. Niepodległości, oddalony jest o 10 minut jazdy samochodem od centrum i lotniska Okęcie. Obiekt (oddany do użytkowania w 2004 roku) oferuje 6300 mkw. powierzchni biurowej o  wysokim standardzie wykończenia oraz bogatym wyposażeniu technicznym.

Cena podana przez strony wyniosła 20,15 mln dolarów, co oznacza stopę kapitalizacji na poziomie 6,25%. Firmie City Centre Holdings doradzały Turn Key Consult oraz CB Richard Ellis.

Habiteos istnieje na rynku od 2005 roku. Jako fundusz zarządzający stwarza inwestorom z Hiszpanii możliwości do inwestowania w polskie nieruchomości. Na rynku mieszkaniowym firma dokonuje tak zwanych zakupów pakietowych mieszkań, co oznacza, że wyszukuje nowe projekty deweloperskie w atrakcyjnych lokalizacjach i negocjuje z deweloperami optymalne dla inwestorów warunki zakupu. Habiteos wykorzystuje potencjał hiszpańskich inwestorów również na rynku nieruchomości komercyjnych. W ich imieniu prowadzi proces inwestycyjny zakupu nieruchomości biurowych, centrów dystrybucyjnych i magazynowych oraz gruntów.

Kliwer
Autor: CB Richard Ellis
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej