Klasa A w Katowicach

2008-06-20 13:36
Klasa A w Katowicach
Autor: brak danych

Największy na Śląsku projekt biurowo-handlowy firmy Reinhold Polska zyskuje nowy kształt: powiększono planowaną powierzchnię i tym samym rozbudowano wachlarz oferowanych usług. Jest to kolejna realizacja dewelopera o szwedzkich korzeniach notowanego na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Reinhold Center zlokalizowany przy Al. Wojciecha Korfantego w Katowicach będzie kompleksem biurowym klasy A. W jego skład wejdą 3 wieże: Wieża Północna, Wieża Południowa oraz Wieża Zachodnia o wysokości 15 kondygnacji każda. Kompleks, w stosunku do pierwotnej koncepcji, zostanie powiększony o Budynek Główny z Atrium. Projekt zakłada, że Reinhold Center ma być samowystarczalnym, nowocześnie wyposażonym parkiem biznesowym. Powierzchnie biurowe będą umieszczone obok powierzchni usługowo-handlowych. Pojawią się dodatkowe funkcjonalności, m.in. fitness klub, restauracja, kafeteria oraz supermarket. Jak podaje inwestor, firma Reinhold Polska, powierzchnią już zainteresowały się banki oraz placówki medyczne. Prawdopodobnie w skład nowego kompleksu wejdzie także hotel.

 

Powierzchnia użytkowa obiektu będzie wynosić ok. 45 tys. m2. Na 3 kondygnacjach podziemnych i 2 nadziemnych o łącznej powierzchni 30 tys. m2 zostanie udostępnionych 1303 miejsc parkingowych. Wartość inwestycji szacuje się na 300 mln zł.

Obecnie trwają prace nad wyburzaniem i pogłębianiem terenu pod głównym budynkiem. Ten etap modernizacji powinien zakończyć się we wrześniu 2008 roku. Pierwsza faza budowy ma być oddana do użytku w grudniu 2008 roku. Generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska sp. z o.o.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej