Klasa A w Katowicach

2008-06-20 13:36
Klasa A w Katowicach
Autor: brak danych

Największy na Śląsku projekt biurowo-handlowy firmy Reinhold Polska zyskuje nowy kształt: powiększono planowaną powierzchnię i tym samym rozbudowano wachlarz oferowanych usług. Jest to kolejna realizacja dewelopera o szwedzkich korzeniach notowanego na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Reinhold Center zlokalizowany przy Al. Wojciecha Korfantego w Katowicach będzie kompleksem biurowym klasy A. W jego skład wejdą 3 wieże: Wieża Północna, Wieża Południowa oraz Wieża Zachodnia o wysokości 15 kondygnacji każda. Kompleks, w stosunku do pierwotnej koncepcji, zostanie powiększony o Budynek Główny z Atrium. Projekt zakłada, że Reinhold Center ma być samowystarczalnym, nowocześnie wyposażonym parkiem biznesowym. Powierzchnie biurowe będą umieszczone obok powierzchni usługowo-handlowych. Pojawią się dodatkowe funkcjonalności, m.in. fitness klub, restauracja, kafeteria oraz supermarket. Jak podaje inwestor, firma Reinhold Polska, powierzchnią już zainteresowały się banki oraz placówki medyczne. Prawdopodobnie w skład nowego kompleksu wejdzie także hotel.

 

Powierzchnia użytkowa obiektu będzie wynosić ok. 45 tys. m2. Na 3 kondygnacjach podziemnych i 2 nadziemnych o łącznej powierzchni 30 tys. m2 zostanie udostępnionych 1303 miejsc parkingowych. Wartość inwestycji szacuje się na 300 mln zł.

Obecnie trwają prace nad wyburzaniem i pogłębianiem terenu pod głównym budynkiem. Ten etap modernizacji powinien zakończyć się we wrześniu 2008 roku. Pierwsza faza budowy ma być oddana do użytku w grudniu 2008 roku. Generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska sp. z o.o.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej