KIO wydała zgodę

2009-09-22 16:54

Krajowa Izba Odwoławcza wydała zgodę na podpisanie umów z wykonawcami projektu i budowy autostrady A2 Stryków–Konotopa przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu dla odcinków A, B i C autostrady A2. Podpisanie umów jest planowane, zgodnie z przyjętym harmonogramem, pod koniec września br.

GDDKiA złożyła do Krajowej Izby Odwoławczej wnioski o uchylenie zakazu zawarcia umowy przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu dla odcinków A, B i C autostrady A2 Stryków - Konotopa z powodu ważnego interesu społecznego, jakim jest rozpoczęcie budowy autostrad A2 na wspomnianym odcinku. Znowelizowane na wniosek Ministerstwa Infrastruktury prawo zamówień publicznych - art. 182 ust. 3 - daje taką możliwość zamawiającemu, czyli w tym wypadku GDDKiA.

KIO wydała postanowienie pozwalające na podpisanie umów, mimo że konsorcjum pod kierunkiem firmy Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o., złożyło do KIO odwołanie od oddalenia protestu konsorcjum, złożonego wcześniej w GDDKiA.

91-km odcinek autostrady A2 Stryków - Konotopa zostanie oddany do użytku przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012, w maju 2012 r.

A2: autostradowa obwodnica Strykowa
Autor: Ministerstwo Infrastruktury A2: autostradowa obwodnica Strykowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej