Kielce: 303 mln zł na transport publiczny

2011-01-20 13:25

Komisja Europejska zatwierdziła 14 stycznia 2011 r. dofinansowanie do projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym". Jest to największy do tej pory projekt realizowany w Programie, który uzyskał akceptację Brukseli. Jego wartość przekracza 303 mln zł.

Kielecki projekt to pierwszy z 12 dużych projektów* zapisanych na liście projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej. 

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę ponad 5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę pętli i zatok autobusowych, zakup 40 nowoczesnych autobusów. Ponadto komunikacja miejska zostanie uzupełniona o dwa dworce autobusowe oraz elektroniczne tablice informacyjne i automaty do sprzedaży biletów. W styczniu 2011 r. podpisano umowę na dostawę i montaż tych urządzeń.

Mieszkańcy Kielc i regionu mogą już korzystać z nowych autobusów. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wykorzystane do obsługi 13 nowych linii komunikacji autobusowej na terenie Kielc. Trwa również budowa dróg w zachodniej części miasta, w rejonie Targów Kielce.


* "Duży projekt" - projekt, którego koszt całkowity przekracza kwotę 50 mln euro (w sektorze środowiska naturalnego kwotę 25 mln euro). Duże projekty wymagają akceptacji Komisji Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej