Kiedy "się nie mieści..."

2007-11-09 14:47
Kiedy się nie mieści...
Autor: City Self-Storage

Pierwszy "Hotel dla Twoich rzeczy" to była rewolucja w usługach przechowywania przedmiotów. Tego typu rozwiązanie zmieniły styl życia amerykanów i mieszkańców Europy zachodniej, a teraz zmieniają nasze zwyczaje.Kolejny magazyn City Self-Storage ułatwi życie warszawiakom, którzy najwyraźniej również polubili samoobsługową przechowalnię.

"Self-storage" to usługa samodzielnego magazynowania przedmiotów, na które nie ma miejsca w domu lub biurze, np. podczas przeprowadzki, remontu czy sprzedaży lokalu. W ramach usługi każdy klient otrzymuje bezpieczne pomieszczenie do wynajęcia na dowolny czas. Boksy są oświetlone, o temperaturze powyżej 5oC. Dostęp do budynku jest całodobowy przez 7 dni w tygodniu. Wszystkie boksy są monitorowane i zabezpieczone elektronicznym systemem alarmowym. Klient samodzielnie zamyka wynajęte pomieszczenie własną kłódką. W magazynie znajduje się sklep z materiałami do pakowania, które można zamówić również drogą internetową (zostaną dostarczone pod wskazany adres). Wynająć można pomieszczenie o dowolnej wielkości, od 0,5 m2.

Pierwszy warszawski "Hotel dla Twoich rzeczy", o powierzchni 4000 m2, znajduje się przy Alei Krakowskiej, drugi powstał przy ul. Ostródzkiej (Praga przy Trasie Toruńskiej) - to 4300 m2 powierchni do magazynowej rozlokowanej na trzech kondygnacjach. Najnowszy obiekt otworzył Ole Gunnar Selvaag prezes Selvaag Gruppen, inwestor i właściciel City Self-Storage, któremu towarzyszyli przedstawiciele ambasady Norwegii oraz władz lokalnych.

- U nas przechowywanie rzeczy jest proste i praktyczne. Z magazynu przy Al. Krakowskiej korzystają warszawiacy często z odległych dzielnic. Nowy magazyn przy Trasie Toruńskiej sprawi, że mieszkańcom północnych dzielnic Warszawy będzie wygodniej skorzystać z naszych usług - mówi Marzenna Tusza, dyrektor generalna City Self-Storage.

Spółka City Self-Storage (działająca w ramach międzynarodowej grupy Selvaag Gruppen) w Europie działa od 1993 r.. Obecnie ma 40 magazynów, obok Polski jeszcze w: Norwegii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Czechach i we Włoszech -  w sumie 170 000 m2 powierzchni magazynowej. Oddziały zlokalizowane są w obrębie miast, przy ważnych i ruchliwych trasach.

Usługa "samodzielnego magazynowania" powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60.- dzisiaj to poważna część przemysłu, który przynosi 15 mld doplarów. W USA działa blisko 40 tysięcy placówek, o łącznej powierzchni 1,875 mld m2 (klienci biznesowi wynajmują jedynie 40% tej przestrzeni). W Europie pierwsze centrum otwarto w Wielkiej Brytanii w 1984 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej