Kiedy "się nie mieści..."

2007-11-09 14:47
Kiedy się nie mieści...
Autor: City Self-Storage

Pierwszy "Hotel dla Twoich rzeczy" to była rewolucja w usługach przechowywania przedmiotów. Tego typu rozwiązanie zmieniły styl życia amerykanów i mieszkańców Europy zachodniej, a teraz zmieniają nasze zwyczaje.Kolejny magazyn City Self-Storage ułatwi życie warszawiakom, którzy najwyraźniej również polubili samoobsługową przechowalnię.

"Self-storage" to usługa samodzielnego magazynowania przedmiotów, na które nie ma miejsca w domu lub biurze, np. podczas przeprowadzki, remontu czy sprzedaży lokalu. W ramach usługi każdy klient otrzymuje bezpieczne pomieszczenie do wynajęcia na dowolny czas. Boksy są oświetlone, o temperaturze powyżej 5oC. Dostęp do budynku jest całodobowy przez 7 dni w tygodniu. Wszystkie boksy są monitorowane i zabezpieczone elektronicznym systemem alarmowym. Klient samodzielnie zamyka wynajęte pomieszczenie własną kłódką. W magazynie znajduje się sklep z materiałami do pakowania, które można zamówić również drogą internetową (zostaną dostarczone pod wskazany adres). Wynająć można pomieszczenie o dowolnej wielkości, od 0,5 m2.

Pierwszy warszawski "Hotel dla Twoich rzeczy", o powierzchni 4000 m2, znajduje się przy Alei Krakowskiej, drugi powstał przy ul. Ostródzkiej (Praga przy Trasie Toruńskiej) - to 4300 m2 powierchni do magazynowej rozlokowanej na trzech kondygnacjach. Najnowszy obiekt otworzył Ole Gunnar Selvaag prezes Selvaag Gruppen, inwestor i właściciel City Self-Storage, któremu towarzyszyli przedstawiciele ambasady Norwegii oraz władz lokalnych.

- U nas przechowywanie rzeczy jest proste i praktyczne. Z magazynu przy Al. Krakowskiej korzystają warszawiacy często z odległych dzielnic. Nowy magazyn przy Trasie Toruńskiej sprawi, że mieszkańcom północnych dzielnic Warszawy będzie wygodniej skorzystać z naszych usług - mówi Marzenna Tusza, dyrektor generalna City Self-Storage.

Spółka City Self-Storage (działająca w ramach międzynarodowej grupy Selvaag Gruppen) w Europie działa od 1993 r.. Obecnie ma 40 magazynów, obok Polski jeszcze w: Norwegii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Czechach i we Włoszech -  w sumie 170 000 m2 powierzchni magazynowej. Oddziały zlokalizowane są w obrębie miast, przy ważnych i ruchliwych trasach.

Usługa "samodzielnego magazynowania" powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60.- dzisiaj to poważna część przemysłu, który przynosi 15 mld doplarów. W USA działa blisko 40 tysięcy placówek, o łącznej powierzchni 1,875 mld m2 (klienci biznesowi wynajmują jedynie 40% tej przestrzeni). W Europie pierwsze centrum otwarto w Wielkiej Brytanii w 1984 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej