Katowice: Ogłoszono przetarg na budowę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

2011-05-09 14:35

Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na budowę siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Termin składania ofert upływa 30 maja br.

Przetarg ograniczony na budowę siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Budowa pochłonie ponad 200 mln złotych. Nowa siedziba NOSPR ma powstać na terenie byłej kopalni węgla kamiennego Katowice. Budowa nowej siedziby placówki jest trzecim z najważniejszych obiektów planowanych w ramach katowickiej „strefie kultury”, zrealizowanych do 2013 roku. Obiekt ma składać się z trzech budynków. Powierzchania całkowita kompleksu to 35 tys. m2. Planowo ma powstać sala koncertowa z widownią na 1672 osoby, z którą powiązane będą trzykondygnacyjne części technologiczne mieszczące się w jej sąsiedztwie, będą to pomieszczenia reżyserki, loże VIP, kulisy chóru, śluzy akustyczne oraz pomieszczenie techniczne. O akustykę budynku zadbają specjaliści z Pracowni Akustycznej i Politechniki Wrocławskiej. Przetarg ma charakter ograniczony. Po ocenie ofert dopuszczonych do niego zostanie sześciu wykonawców. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wrzesień tego roku, a zakończenie pod koniec maja 2013 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej