Katowice: ILC Consulting Engineers inżynierem kontraktu

2011-05-09 13:39
lotnisko Pyrzowice
Autor: brak danych Lotnisko w Pyrzowicach

W dniu 28 kwietnia br. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze podpisało umowę z firmą ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. z Warszawy, która będzie pełniła obowiązki inżyniera kontraktu przy realizacji rozbudowy płyty postojowej i modernizacji dróg kołowania.

Jednym z najważniejszych obowiązków nałożonych na inwestora przez przepisy prawa budowlanego jest zorganizowanie procesu budowy z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w tym m.in. zapewnienie fachowego nadzoru inwestorskiego. W przypadku Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, nadzór inwestorski nad budową płyty postojowej będzie pełnić firma ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. z Warszawy.

Przeczytaj również: Nowy hangar w Pyrzowicach otwarty

Aktualnie w MPL Katowice w Pyrzowicach realizowany jest największy w historii portu program rozbudowy infrastruktury. Po zakończeniu jej pierwszego etapu, jakim było oddanie do użytku zmodernizowanego hangaru technicznego w połowie kwietnia br., spółka przystąpiła do realizacji drugiego etapu inwestycji, którego największym elementem jest rozbudowa płyty postojowej PPS-1 wraz modernizacją dróg kołowania E1, E2 i D. Do obowiązków inżyniera kontraktu będzie należało przede wszystkim realizowanie zadań inwestora zastępczego i pełnienie pełno branżowego nadzoru inwestorskiego. Pierwsze działania rozpoczną się jeszcze w maju br. w związku z planowanym rozpoczęciem przez firmę Max Bogl Polska sp. z o.o. rozbudowy PPS-1. Podpisanie umowy przez GTL SA , to kolejny krok w kierunku realizacji unijnego projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013, związanego z rozbudową infrastruktury liniowej MPL Katowice. Łączna wartość projektu szacowana jest na ponad 330 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej